Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemélyként...

Adószámos magánszemélyként csak adóelőlegetkell fizetnem?

Figyelt kérdés

Van főállásom ahol minden járulék fizetve van utánnam.

Régóta varrok itthon, sokszor vittem ajándékba általam készített dolgokat és mindenki azt mondja hogy érdemes lenne vele komolyan foglalkoznom.

Viszont nincs hozzá végzettségem csak egy kis tanfolyamra mentem el ami csak egy oklevelet adott.

Így hivatalaosan ha igénylek adószámod adhatok el áltatam varrott termékeket? Illetve adószámos magánszemély esetén kell teáor szám?

Szochot kellene fizetni?



2021. júl. 12. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Adószámos magánszemélyként is kell felvenni tevékenységi kört, igen. Ugyanazokból az ÖVTJ számokból kell választani. SZJA előleget és szochot is kell valszeg fizetned majd, gondolom magánszemélyeknek varrnál. (amúgy csak zárójelesen mondom, nem biztos, hogy az adószámos magánszemély intézménye erre a legmegfelelőbb)
2021. júl. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kata adózást ismerem de nem tudom hogy lenne e annyi bevételem hogy megérje mert ott havonta fixen 25 000 ki kellene fizetni (ha katáznék akkor a 25e mellékállásút választanám). Ergo ennek az adózása nem igazodik a bevétel mértékéhez.
2021. júl. 12. 13:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Miket varrsz? Vannak végzettséghez nem kötött övtj kódok, pl egyéb alkotó tevékenység, ha kisebb dekorációs dolgokat varrsz, nyilván egy ruha varrása más kategória.
2021. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a kata van. Ha 25ezres katát választanál, akkor van főállásod (ahogy a kérdésben is írtad), így akkor lehet szja-s egyéni vállalkozó. Ott megy gyakorlatilag csak az eredményedet kell leadózni, nincs kötelező havi járulékozás. A tevékenységi körös problémákat pedig át lehet hidalni.
2021. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha legalább 36 óra a munkaviszonyod, akkor csak a kivét után adóznál SZJA-sként, persze mivel szochó is van, ez még mindig elég sok, de nem fordulhat elő az, hogy többet kellene fizetned, mint amennyi a bevétel.
2021. júl. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Babávnak való kiegészítőket készítettem eddig nagyrészt saját gyerekeimnek, nyálkendő, pléd, rácsvédő, pelustartó. Itthonra terítő, kötény, bevásárlótáska és ilyen igazából használati tárgyak. A saját gyerekeimnek ruhákat is varrok de az az igazság hogy ahoz több anyag kell és olyan árak lettek hogy nem éri meg megvarni mert olcsóbban megkapom a boltba.


Szóval inkább használati tárgyak készülnének.


Köszönöm a segítséget!

2021. júl. 12. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!