Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Erre kell még figyelni KATÁS-k...

Erre kell még figyelni KATÁS-ként (30%-os szabály): illetve a lenti pár gyakorlati kérdésre van tancásotok?

Figyelt kérdés

Belekényszerültem és fejest ugrottam hirtelen, de még bolyongok.


1. A fő kérdés: él még az, hogy 1 ügyféltől nem lehet a bevételed több mint 30%-a? Ha igen linkeltek légyszi? (A könyvelő iroda nem tud róla.., de én 2 helyről hallottam ilyet..) A 3 milliós határ/ügyfél az megvan, sajnos ilye veszély nem fenyeget. :D


2. És amiket összeszedtem listába, hogy mire kell figyelni:

- 200.000 Ft felett szerződést is kell írni: mit tanácsoltok, ehhez feltétlenül kell ügyvéd, vagy minta alapon írunk egyet, az elég?


3. Határidők, amire figyeljek:

- éves bevallás februárban ( ne utolsó időben keressem fel a könyvelőt :))

- Tételes adó megfizetése minden hó 12-ig

- ezen kívül évi 2x van IPA azt hiszem: ezeket a befizetési határidőket hol találom meg egyben? (Tudom a navon nézelődjek)



Előre is köszönöm a segítséget!



2021. júl. 20. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:

1 - ilyen szabály sosem volt. A 3 milliós él, igen.

2 - megbízásiból elég ha te csinálsz magatokra illőt, netes minták alapján. Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor ügyvéddel csináltass egyet és később azt írd át.

3 - iparűzésit nem a navnak fizeted, az önkormányzatodra tartozik. Első évben az alakulást követő hónap 15-e és követő év január 15-e. Utána már fixen március és szeptember 15. Persze, ha van a településen hipa és a tételeset választod, nem a másik két módszert.

2021. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked!! :)
2021. júl. 20. 14:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Én az autokata nevű alkalmazásra fizettem elő, ez szól az összes ilyen szarságról időben.
2021. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!