Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adózást ajánlanátok...

Milyen adózást ajánlanátok alanyi mentes kata után?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Még 200.000 Ft és elérem az évi 12 milliós határt. Igen, tisztában vagyok vele, hogy még év végéig fizetnem kell a havi 50et, hogy meglegyen a 12 millás keret.



Próbáltam keresni egy ismerőst akinek a nevében számlázhatnék, de nem sikerült, szóval várom a javaslatokat, akár privátban is :)


Két eshetőségre érdekelnének a lehetőségeim:

1. Amennyiben a termékeket belföldről, ÁFA nélkül szerzem be. (Az eladó értelemszerűen alanyi mentes katás)

2. Amennyiben a termékeket külföldről, nem EUs országból szerzem be.


Minden tanácsnak örülnék :) A termékek beszerzése mellett nincsenek jelentős kiadások, mint üzlethely vagy hasonlók.



2021. aug. 3. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Terméket teljesen értelmetlen katás vállalkozóként értékesíteni
2021. aug. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 Nem ez volt a kérdés... Nekem megérte eddig, de hát a kormány úgy gondolta, hogy a jóból is megárt a sok, szóval itt a 12 millás határ :D


A további "Terméket nem éri meg katásként értékesíteni" véleményektől tartózkodjunk.

2021. aug. 3. 20:54
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, tök normális a fickó és nem drága

2021. aug. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 Köszi, elsőresorban jelenleg az itteni válaszolók véleményeire lennék kíváncsi, hátha például már volt hasonló helyzetben :)


De köszönöm a linket.

2021. aug. 3. 21:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem igazán értem a kérdést. Ha év végéig mindenképp katás maradsz, akkor jövő évtől akarsz új adózási módot? Miért? Vagy félreértek valamit esetleg?
2021. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, most kell, mivel már elértem a kata határt (Pontosabban nemsokára), de így nyilván év végéig még fizetni kell a katát, hogy meglegyen a 12m keret. Szóval valami olyan megoldás kéne ami mellett fizethetem a katát év végéig.
2021. aug. 3. 22:53
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Jah, így már értem.

Igazából innentől kb csak társas vállalkozás jöhet szóba.

Szóval vagy csinálsz egy kft-t, amiben folytatod tovább a tevékenységedet, vagy pedig csinálsz egy bt-t (akár katásat is), ahol te leszel a kültag, az asszony vagy valaki a beltag. Az adózásra több alternatíva is van, arra nem szívesen térnék itt ki, mert ismerni kéne a konkrét helyzetedet.

2021. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Mi történne, semmi :D

Áfás leszel, az értékesítéseidre rá számítod az áfát is, kicsit "drágább" leszel :) Ez van... Áz áfamentességi körből így is, úgyis ki fogsz esni már. Lehetsz átalányadós, lehetsz sima vállalkozói SZJA-s (normál költségelszámolásos, ebből a szempontból a társas vállalkozás is ugyanaz a társasági adó alatt kb.), de csak ezért meg nem érdemes rögtön másik adózási módot választani idénre, mert akkor nemcsak az ÁFA-mentes kereted csökken amúgyis, hanem még az éves KATA-kereted is csökken, és mégtöbb 40%-os különadót kell fizetned ezáltal. Ha most mennél át normál SZJA-sba, akkor se lennél olcsóbb, mintha szerintem a 40%-ot kifizetnéd, mivel a normál adózásba már legalább a minimálbér /ha képzettséget igénylő tevékenységed van akkor a garantált bérminimum) után teljesen fizetheted a TB-járulékot, meg a SZOCHO-t is (ha vállalkozói kivétet is veszel ki "bérként", akkor még szja-t is bérként adózásos módon is), ami már havi plusz 70-80 ezer minimum ami csak a tb-jogosultságodat fedi le. (iparűzésibe se fogsz tudni egyszerűsítt adómegállapítási módot választani stb., sok egyéb hasonló lényeges kérdés ami megdrágítana). Szerintem várj vele jövő évig már... Vagyg beszélj egy könyvelővel, és konkrétan beszéld át vele, számoltasd át vele mi érné meg, én látatlanba ezt tudom tanácsolni most

2021. aug. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!