Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Dolgozhatok itthonról angliai...

Dolgozhatok itthonról angliai cégnek?

Figyelt kérdés

Láttam egy angliai álláshirdetést ami nagyon-nagyon jó lenne, és jelentkeztem. Persze lehet esélytelen az, hogy innen Magyarországról dolgoznék nekik, de tegyük fel, hogy benne lenne a cég.


Azt tudom, hogy nekem ez esetben itthonra kell adóznom. Ez adózás szempontjából szerintetek megoldható valamilyen formában vagy ne is reménykednek inkább?


Van egy ismerős aki szintén így fog távmunkában itthonról dolgozni folyamatosan, igaz ő EU-m belüli cégnél, ami talán könnyebb helyzet kicsit.


Nyilván ha nem esélytelen, beszélek majd a könyvelőmmel is, csak tapasztalatokat várnék, egyáltalán érdemes-e ebben gondolkoznom és nézegetnem hasonlókat.. (Bár az ismerős is megoldja valahogy, így szerintem ha a cég nem utasítja el élből ezt a formát, akkor nem esélytelen)



#távmunka #külföldi cég #Itthoni munkavégzés
2021. aug. 14. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Amennyire az EU-n belüli adózást ismerem, EU-n kívülre még könnyebb is dolgozni. Megoldható, de bővebben nem tudok írni, mert én KATA-s vállalkozó vagyok, neked meg az nem lesz jó.
2021. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Yes.
2021. aug. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ah, olvastam egy csoportban olyat most, hogy nem szeretnek külföldi lokációval alkalmazni embert az angol cégek, hanem inkább helyit. :S


1 hete adtam be a jelentkezést- 1 napra rá, ahogy kitették a hirdetést. Még 10 ember sem jelentkezett rá azóta.. :D Nekem szakmámba is vág pedig ráadásul, és magyar nyelvismerettel keresik az emberkét, de így sem hívtak eddig. :(


Nem dőlök a kardomba azért, csak kár.

2021. aug. 18. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!