Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Patreon után mekkora összeg...

Patreon után mekkora összeg felett kell adózni?

Figyelt kérdés
Elég sok oldalt végigolvastam már, és az alapján elvileg egy adott összegig nem szükséges adózni. A probléma az, hogy sehol nem találom hogy mekkora az az összeg. El szeretnék kezdeni patreonozni, de nem vagyok benne biztos hogy mi lesz belőle, így nem szeretnék vállalkozni egyenlőre.

2021. aug. 24. 08:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha vállalkozási tevékenység, ahogy a #-ekben írtad, akkor az első forinttól kezdve adóköteles.

Adómentes határ alatt általában a 600ezret szokták érteni, de az saját használt ingóság értékesítésére vonatkozik, erre nem.

Nem tudom mit csinálsz patreonon pontosan, de az adózás ettől is függhet.

2021. aug. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Játékfejlesztéssel kapcsolatos videókat szeretnék csinálni, illetve saját fejlesztésű játékot is szeretnék kiadni (az még idő mire elkészül).

Ha ez nem jön össze akkor megpróbálok szerintem Katás vállalkozást indítani, és 3D modelleket is árusítani, de biztonságosabbnak érzem ha még nem kéne.

2021. aug. 24. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!