Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » "A NAV 2020-ban mindenkinek...

"A NAV 2020-ban mindenkinek kiküldi az ESZJ tehát Egészségpénztár változásokról szóló tájékoztatóját" de nekem mai napig nem jött semmi. Postai úton küldik, vagy esetleg a tárhelyre küldhették?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni mi a helyzet, csekket sem küldtek, most kértem, mert szerintem tartozok, szerintük pedig túlfizettem. De akkor már szeretném tudni, hogyan keletkezett a túlfizetés.

2021. aug. 25. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

?? ESZJ? :D talán az adóbevallás tervezet?

Meg miköze hozzá az egészségpénztárnak? :D már bocsi :D

Ha van ügyfélkapud, akkor március 15-től már megtekinthetted saját magad is.

Ha nincs, akkor március 15-ig kellett volna a bevallás tervezet postázását saját magad meg igényelni!

2021. aug. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem SZJA hanem ESZJ, Egészségügyi szolgáltatási járulék. Ismered?! Nem?! Akkor bocsi, de ne itt rihiröhizzél.
2021. aug. 25. 23:39
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Képzeld könyvelő, vagyok, tb- és bérügyes, szerintem szakmailag is mélyrehatóbban, meg jobban, mint te amilyen hadoválva össze fogalmaztad :D

ESZJ lejöhetett úgyis hogy eszja (csak ahogy normálisan megfogalmazni se tudtad, lehetett ez akár az is :P ) meg bele keverted az Egészségpénztárat :D

Semmi köze hozzá (a NEAK-hoz se) :D (lehetett úgy is értelmezni, hogy van akár akármilyen egészségpénztári tagságod (prémium, Allianz, stb.)


Igen, tavaly július 1-től él már az új tb.törvény, új számlaszámmal.

Ha ügyfélkapud van, akkor EBEV-szolgáltatásokba belépve kérj le egy adószámlát és rögtön kiderül.

2021. aug. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Méghogy az "ESZJ lejöhetett úgyis..."!!! XD

A fenéket vagy te könyvelő "szakmailag mélyrehatóbban".

Maximum bérügyetlen vagy te de latom google a legjobb barátod... eBEV... fogadjunk ezt meg elsőre ebadónak olvastad, persze csak mert nem tudnak "normálisan fogalmazni"...

Mindenki olyan hülye igaz?! Csak te vagy normális aki könyvelőnek adja ki magát, de nem ismeri fel az ESZJ-t.

Ezt ne csináld, ez nagyon ártalmas játék. Menj szépen takarítsd ki a szobádat. A kerdést pedig kiveszem, ne is próbálkozz mással, nem jövök ide, miattad. Mostmár lelkendezve kiverheted, hogy legalább bosszúságot okoztál, ha mar megtéveszteni nem tudsz. Neked kívánok egy ugyanilyen ki károkozót mint te vagy. Rohadtul nem vagy vicces.

2021. aug. 26. 02:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaza van a 3-as válaszolónak!


A feltett kérdésed nem pontos, kevered a szezont a fazonnal. Én is kapásból félreértettem és magam is arra gondoltam egyből, amire a "könyvelő", pedig nem arról van szó. Egészségpénztárt pedig végképp ne keverd ide...


Az egészségügyi szolgáltatási járulékkal kapcsolatos 2020. július 01-je változásról csak annak küldtek tájékoztatást, akinek hátraléka volt, vagy fizetési kötelezettsége keletkezet ezen járulékot illetően. Mivel nálad túlfizetést tartottak nyilván, ezért nyilván nem küldtek tájékoztatást. Ha netalántán mégis, akkor az ügyfélkapuval rendelkezőknek elsősorban oda "postázták" ki, vagyis helyezték ki a tárhelyére.


Bankszámlaszám változás volt benne, mint lényeges dolog. De ha Te még a régi bankszámlára (adónemre) fizetted a 2020. július 01-jétől esedékessé váló járulékokat, akkor hivatalból átvezették azokat az új adónemre, hogy ne a polgároknak kelljen vacakolniuk. Ha nem volt 2020. júliustól fizetési kötelezettséged, akkor a régi adónemről nem vezették át az új adónemre a befizetéseid.

2021. aug. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdező, ha ennyire frusztrált vagy, te takarítsd ki, nem csak a szobádat de az egész lakást... Legalább valami leköt addig is

Vagy jobbat mondok

Ha nem melózol, keress munkát (ha melóznál, nem kellene nyilván ESZJ-t fizetned magadnak), és legyél szépen rendes, hasznos, közös teherviseléssel beszálló kis állampolgára is a társadalomnak 😉😃 És ne más szakmaiságár vondd kétségbe, lehet mondjuk százszor többet tanult, tett le az asztalra mint te itt a kis frusztrációddal

2021. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!