Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki befizette helyettem...

Ha valaki befizette helyettem az egészségügyi hozzájárulást, arról elvileg tudnom kellene, vagy ezt a beleegyezésem nélkül is megtehette?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz a hosszútávú memóriám, de akkor sem emlekszem ilyesmire, de túlfizetésem van.

Vagy valami illeték cuccot lehetett arra rávezetni? Csekkes befizetéseim összege a túlfizetés. Nem értem.



#Egeszségügyi hozzájárulás
2021. aug. 25. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
A TAJ-számod ismeretében bárki befizetheti helyetted. A NAV nem nézni, kitől jön az átutalás, csak milyen TAJ-számra (ami a közlemény rovatban van).
2021. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Esetleg meg tudod mondani, hol tudok egy havi lebontású, tételes számlát megnézni?

Amit nav oldalon le tudtam kérni, az nem mutatja, honnan és ki fizetett.

2021. aug. 25. 21:59
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Azt hiszem, ha van aktív ügyfélkapu-regisztrációd, ott meg tudod nézni. Nekem volt, de most inaktív lett, mert évekig nem jelentkeztem be. Így nem tudom kipróbálni.
2021. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Adóazonosító alapján azonosít be a nav (bár lehet taj alapján is). Ergo mindegy ki utalt.

Ebev portálon az adószámlát le tudod kérni, azon látszik ki fizette be. Amúgy nem is biztos, higy ez történr, nem lehet, hogy eltöröltek valami előírást.

2021. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi valaszokat.


4# az eBEVen lekértem de hogy ki fizette be, azt nem mutatja.

Más beállítást kell esetleg választani, van reszletesebb is, mint a "tételes"? Mert a tételesen csak időpont van, meg egyenleg.

2021. aug. 25. 22:11
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, jót kértél le. És látszik is, csak nem jól nézed :)

Az adószámla jobb oldali oszlopában vannak a befizetések. Itt, ha megnézed, akkor az összeg melletti oszlopban jobbra van egy szám (1, 2, 3, etc). Ez a szám jelöli a befizetőt. Az adószámla alján pedig ott van a számokhoz tartozó befizető bankszámlaszáma.

2021. aug. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Drága vagy köszönöm szépen! Emlekszem, volt az egyiken ott egy 1-es, es írta, hogy az csekkbefizetést jelent. De most minden dátumra külön indítsak lekérdezést vagy elérhető egy teljes lista is, időszakra, csak én kértem le bénán?! :(
2021. aug. 25. 23:48
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mai napot írod be, akkor az egész 2021-et látod. Ha 2020.12.31-et, akkor az egész 2020-at, ha 2019.12.31-et, akkor az egész 2019-et látod és így tovább.
2021. aug. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm egy tündér vagy! ❤
2021. aug. 26. 00:18
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit szólna a feleségem, ha tündérként libbennék be hozzá a hálószobába :D
2021. aug. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!