Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki befizette helyettem...

Ha valaki befizette helyettem az egészségügyi hozzájárulást, arról elvileg tudnom kellene, vagy ezt a beleegyezésem nélkül is megtehette?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz a hosszútávú memóriám, de akkor sem emlekszem ilyesmire, de túlfizetésem van.

Vagy valami illeték cuccot lehetett arra rávezetni? Csekkes befizetéseim összege a túlfizetés. Nem értem.



#Egeszségügyi hozzájárulás
2021. aug. 25. 21:31
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Hát pedig úgy szoktál... XD és honnan tudom?! Onnan, hogy egy tündér vagy! :) Üdv a kedves nejednek!
2021. aug. 26. 00:37
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Név szerint sehol nem tudod lekérni, ha valaki fizetett be helyetted összeget.

Csak azt látod az adófolyószámládon, hogy banki utalás, átvezetés, csekkes befizetés miatt csökkent a hátralék, vagy sem.

Banki utalásnál jelölik azt a bankszámlaszámot, ahonnan érkezett.

Folyószámla alján: "elszámolási számla jelző értelmezése" címszó alatt találod a bankszámlaszámot, ahonnan befizetés érkezett Veled kapcsolatban.


NAV nem azonosít TAJ-szám szerint. Ők adószám/adóazonosító jel alapján tartják nyilván a polgárokat. Tehát ha utalsz nekik, akkor a közlemény rovatba minden esetben szükséges pontosan feltüntetni az adóazonosító jeled. Más nem is kell nekik.


"vagy ezt a beleegyezésem nélkül is megtehette"

Miért ne? Korlátozta benne valaki? Senki. Tiltja valami? Nem.

Személyesen a NAV-nál nem csökkentheti az előírt kötelezettséged csak akkor, ha meghatalmazást adsz neki hozzá.

De otthonról úgy oldja meg, ahogy akarja.

2021. aug. 26. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!