Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB-t kötelező fizetni?

TB-t kötelező fizetni?

Figyelt kérdés

Felmondtam július végén, nagyon sok megtakarított pénzem van és jelenleg most a vízumra szeretnék koncentrálni, amivel Angliába költözhetek. Lehet eltart 1 évet is akár. Ha eddig nem fizetem a TB-met, amit kifognak postázni, akkor milyen bajom lesz belőle? Ha nem fizetem, megszűnik a tbm, de ezt utólag ki kell fizetni vagy csak vége a tbmnek?


Nem fogok egészségügyi ellátást kapni, ha mégis magamra vetek, de most tegyük fel, nem fogok. Egy megfázás/influenzával nem szoktam orvoshoz járni, utoljára 15 évesen voltam az asztmám miatt. (22 vagyok)



2021. szept. 6. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Behajtják utólag és bónuszként még az ellátás valós költségét is fizetheted,

Ebben az egy évben meg menj dolgozni, skkor nem kell fizetned

2021. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező, és természetesen utólag is behajtják.
2021. szept. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha leteltik a 45 nap, automatikusan kiértesítenek, meg küldenek már pár darab csekket is előre, nem kell már intézni semmit vele, csak fizetni minden hónap 12-ig (utólag, majd a szemtemberit október 12-ig, etc..)
2021. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha nem kapok semmilyen ellatast ebben az egy evben, akkor is beszeretnék hajtani? A teljes 1 evet vagy csak a fel ev utani tb lejarast?
2021. szept. 7. 00:27
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy be. Ez az úgynevezett közteherviselés, nem opcionális, és független attól, hányszor veszed igénybe.
2021. szept. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindent behajtanak
2021. szept. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

“ Ha nem kapok semmilyen ellatast ebben az egy evben”

De kapsz pl. fenntartott kórházat, ahová szükség esetén be tud vinni az a mentő, amit szintén tb-ből tartanak fent

2021. szept. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, akkor ezt fizetem.
2021. szept. 7. 10:13
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ha nem kapok semmilyen ellatast ebben az egy evben..."


Ezt nem tudhatod. Elég ha csak rosszul lépsz és kimegy a lábad.

És akkor még arról nem is beszéltem, ha a fejedre esik egy tégla. :)

2021. szept. 8. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod/akarod saját zsebre fizetni, ha jogosult vagy rá (nincs 700-800 ezernél több lóvé bankszámládon, nincs nagyobb értékű kocsi, bármilyen jármű a neveden, meg nincs olyan ingatlantulajdonod ahol nem bejelentetten élsz/életvitel szerűen nem ott êlsz), akkor a lakhelyed szerinti illetékes kormányablakba kêrhetsz egészségügyi szolgáltatásra jogosultságra hatósági bizonyítványt kérelembe, 1 évre megadják, hogy szociális rászorultság alapján ne neked kelljen fizetni
2021. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!