Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Létezik arra valamilyen...

Létezik arra valamilyen szabályos megoldás, hogy egy betéti társaság beltagja után ne kelljen akkor sem járulékokat fizetni, ha a személynek nincs más munkáltatónál bejelentett főállású biztosítási jogviszonya?

Figyelt kérdés

A bt. megszüntetésén kívül minden más megoldás érdekelne.

A beltag többnyire -ha módjában áll- más cégnél dolgozik alkalmazottként. Amikor máshol nincs főállása, akkor automatikusan a saját bt-ben kell megfizetni utána a kötelező járulékokat. Akkor is, ha a bt-nek nincs vagy csak minimális bevétele van.


A cég érdemben nem működik, alkalmazottak sincsenek. Az alapítása utáni években felhalmozott tárgyieszközeinek és elfekvő készleteinek (anyagok, áruk) eseti értékesítéséből jó esetben is csak annyi bevételhez jut, hogy az éppen esedékes havi járulékokat -időben vagy késve- be tudja fizetni. Bérkivétel nincs.


Úgy rémlik, régebben valahol azt olvastam, ha a társasági szerződésben rögzítve van, hogy a beltag nem kötelezett a közreműködésben, akkor elvileg akkor sem keletkezik utána járulékfizetési kötelezettség, ha nincs máshol biztosítási jogviszonya. Persze lehet, hogy ezt kft-vel kapcsolatban olvastam, és az sem biztos, hogy jól értelmeztem, amit akkor olvastam.



#betéti társaság #beltag biztosítási jogviszonya #kötelező járulékok #bt. társasági szerződés
2021. aug. 16. 07:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
35%
Ne csináljon semmit, ne legyen ügyvezető, akkor nincs jogviszonya a cégben és nem kell fizetni utána. Ennyi.
2021. aug. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
35%

Ha ő a beltag, akkor meg kell fizetni a minimumjárulékot, ha nincs más jogviszonya, nincs máshol biztosítva.


Úgy rémlik, régebben valahol azt olvastam, ha a társasági szerződésben rögzítve van, hogy a beltag nem kötelezett a közreműködésben, akkor elvileg akkor sem keletkezik utána járulékfizetési kötelezettség, ha nincs máshol biztosítási jogviszonya. - ilyen nincs sajnos, pedig jó lenne.

2021. aug. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
2, nem kell rögzíteni sehol, hogy . Ha nem ő az ügyvezető, személyesen nem közreműködik, akkor nem válik társas vállalkozóvá, és nincs járulékfizetési kötelezettség.
2021. aug. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
18%
Tagként sem? Szerintem tagként attól a minimumjárulékot meg kellene fizetnie akkor is.
2021. aug. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
35%

Nem, attól, hogy tulajdonos a cégben, még nincs semmiféle jogviszonya.

Az akkor lesz, ha megbízással vagy munkaviszonyban ügyvezető, vagy személyesen közreműködik.

2021. aug. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
35%
Akkor pl az mitől van, hogy ha valaki tag a cégében (nem ügyvezető, nincs megbízási, csak tag), akkor nem kapott álláskeresésit (pedig az egyéb feltételek fennálltak) azzal a címszóval, hogy a cégben ott a tagi jogviszonya.
2021. aug. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
56%

6, a munkaügyi csak azt látja, ami a nav felé be van jelentve.

Ha valaki hülye, és bejelent olyan jogviszonyt, ami nincs, az az ő baja.


Attól, hogy tag, még nem biztos, hogy van tagi jogviszonya.


ÉS nagyon gáz, hogy laikusok nyomkodják a pirosat, mitha muszáj lenne. El kéne olvasni a tbj-t, mitől lesz valaki társas vállalkozó, és társas vállalkozóként biztosított. Pusztán attól, hogy tag, nem lesz az.

2021. aug. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

4.2.3. Társas vállalkozásra (Bt., Kft.) vonatkozó információk


Aki gazdasági társaság tevékenységében személyes közreműködés, vagy munkavégzés útján vesz részt, illetve aki a társaság vezető tisztségviselője (pl.: Bt. beltagja, Kft. ügyvezetője) vagy a társasági szerződés alapján közreműködési, illetve munkavégzési kötelezettsége, vagy joga van, nem igényelhet álláskeresési járadékot, mivel kereső tevékenységet folytatónak minősül.

A társas vállalkozóknál a megoldás a társas vállalkozói jogviszony megszüntetése lehet, ehhez van, hogy egy egyszerű taggyűlési határozat is elegendő, de előfordul, hogy a társasági szerződést is módosítani kell.


Tessék, tájékoztató álláskeresésiről. Nem a tagság a kizáró ok, hanem a társas vállalkozói jogviszony. Ha nem közremúködik, nem ügyvezetet, fel sem merül, hogy társas vállalkozóként biztosítottá válik-

2021. aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Köszi a választ. Nem vagyok bérszámfejtő vagy ilyesmi, ezért kérdeztem. Tényleg köszi az infókat :)
2021. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hozzászólásokat.

Kicsit kavarognak fejemben az infók, de összefoglalom a tényeket és hogy mire jutottam.


1., A vállalkozás formája: Betéti társaság

2., 1 fő beltag, és 1 fő kültag van.

3., A hatályos társasági szerződésben jelenleg írtak szerint:

-"... a társaság ügyvezetését a beltag, ... önállóan látja el.

Megválasztása ... határozatlan időre szól."

-"Díjazását a tagok gyűlése állapítja meg."

-"A tagok a társaság tevékenységében közreműködésre nem kötelezettek."


4., A beltag nem kap díjazást az ügyvezetői tevékenységéért.

5., A kültag semmilyen formában nem vesz részt a vállalkozás működtetésében.

6., Nincsenek alkalmazottak.


A fentiek szerint, és figyelembe véve az általatok írtakat, én úgy értelmezem, hogy jelenleg a beltag után -mint főállásúnak minősülő társas vállalkozó után- meg kell fizetnie a vállalkozásnak a minimum járulékokat, akkor is ha a vállalkozó nem kap jövedelmet/díjazást.


Helyes a gondolatmenetem? Mi a véleményetek?

2021. aug. 16. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!