Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 51000 Ft adó többletem van....

51000 Ft adó többletem van. Kiutalási kérelmet kérjek, vagy a következő hónapban ne fizessek KATA-t?

Figyelt kérdés
utóbbi praktikusabbnak tűnik

2021. szept. 12. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Praktikusabb os. Mire kiutalnák, addigra neked fizetned kéne. Ha nem a kata adónemen vana túlfizetés, akkor vezesd át.
2021. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Engem is érdekel a kérdés, mert van adótöbbletem (SZJA), akkor azt is átvezethetem a KATA-ra? Még nem voltam KATÁS, amikor SZJA előleget kellett fizetnem.
2021. szept. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Az időpont lényegtelen, ha jelenleg van túlfizetésed, akkor átvezetheted rá, igen.
2021. szept. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A túlfizetésnek is van elévülési ideje. Ha azon belül bármikor átvezeted a túlfizetést egy most éppen hátralékos adónemre, jogod van hozzá.
2021. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!