Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Beadhatom ügyfélkapun a tb...

Beadhatom ügyfélkapun a tb fizetésre bejelentkezős nyomtatványt, úgy ha van adóbefizetésből többletem is?

Figyelt kérdés

Van adótöbbletem, amit majd át akarok vezettetni a tb elmaradásomra. Mi a dolgok sorrendje?

Ha beadom az adatlapot, a többletet utána lehet majd kérni ha megjött a határozat hogy fizetnem kell?

Illetve az automatikus részletfizetés is csak ezután kérhető?


Ergo, jó ha azzal kezdem az egészet, hogy onine beküldöm az adatlapot, és ha az megvan, akkor kérem a többlet átvezetést és a részletfizetést?

Tartozásom 2020.07. előtti.



2021. jan. 21. 07:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Az átvezetési kérelmet már most is beadhatod, annak nincs köze a határozathoz, meg semmihez sem. Amúgy is 30 nap mire megcsinálják.

Szóval add be nyugodtan, add be a 1011U-t is, aztán lehet kérni a részletet.

2021. jan. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De ha egyelőre “nincs” Tb elmaradásom, hisz nem jelentkeztem fizetésre akkor is át lehet kérni a többletet? :O

Akkor benyújtom az adatlapot meg az át vezetést, és ha megjött a válasz az adatlapra akkor kérelem, igaz?


Köszi a segítő válaszod.

2021. jan. 21. 08:25
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Átvezetést bármikor adhatsz be bármelyik adónemről bármelyik adónemre (ofkorsz csak akkor ha van többleted). Ha belegondolsz, ahol többleted van, ott sincs elmaradásod, ezért van többleted. Ha szépen beadod, hogy melyik adónemről melyik adónemre rakják át, akkor meg fogják csinálni akkor is, ha ott nincs éppen előírás. Nem függ össze a két dolog.
2021. jan. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez nem is átvezetés lesz, és én vagyok a tájékozatlan, mert azokat a pénzeket is a eü járulék számlára fizetgettem (csak nem jelentkeztem be, ezért többletként szerepel). Most meg ugye bejelentkeznék, de a pénz az ugye ugyan ott van, nem is kell àtkérni. Akkor lehet hogy nem is átvezetés ebben az esetben?
2021. jan. 21. 08:35
 5/19 anonim ***** válasza:
Melyik számlára fizeted a pénzeket?
2021. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ezek a befizetések még jóval tavaly július előttiek, amikor bejelentkezés nélkül fizettem oda, ahova azoknak kell akik maguk fizetik a Tb-t.

(Magamnak fizettem ezért voltak csekkjeim, aztán munkába álltam, de amikor megszűnt a munkaviszony, nem jelentkeztem újra be, csak újra elkezdtem fizetni, ezért a “többlet”.

Most van azóta tartozás is, szóval rendezném az egészet, csak nem tudom azzal a többlettel mi van, átvezetés vagy se. De jobban bele gondolva gondolom nem.

2021. jan. 21. 08:44
 7/19 A kérdező kommentje:
Vagy inkább jobban járok ha személyesen bemegyek a nav irodába és ott töltöm ki az adatlapot?
2021. jan. 21. 08:47
 8/19 anonim ***** válasza:
Akkor a 124-es adónemről át kell vezetned a 408-as adónemre.
2021. jan. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Felesleges személyesen bemenni, nagyjából két perc kitölteni az adatlapot.
2021. jan. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Neki vetem majd magam, sose csináltam még ilyet, meglátjuk sikerül e itthonról.
2021. jan. 21. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!