Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hiteligényléshez olyan NAV...

Hiteligényléshez olyan NAV nullást kér a bank, ami tartalmazza az esetleges fizetési könnyítéseket is. Az igazol nyomtatványon így mit töltsek ki?

Figyelt kérdés
2021. szept. 17. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A. lap 3. blokk f) pont.
2021. szept. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ohh, köszönöm! Addig nem mertem elindítani, amíg nem tudom, hogy jó nyomtatvány-e egyáltalán. :)


Jól sejtem, itt a 35 év alattiak vagyonszerzési illetékkedvezménye szerepelni fog? 12 havi kamatmentes részletben fizetem a vagyonszerzési illetéket első lakás után..

2021. szept. 17. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. De ez nem probléma a hitelnél, mivel ez nem számít lejárt tartozásnak. Annyi, hogy a jtm-nél beleszámolhatják.
2021. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Csak azért lep meg, mert javasolta az ügyintéző hölgy, hogy a vállalkozás nélkül indítsuk el az igénylést, mivel belefér így is az alkalmazotti jövedelmembe az igényelt összeg - ami hozzájuk érkezik, úgyhogy hagyjuk ki a vállalkozást, így egyszerűbb minden. Az illetéket is említettem, de mondta, hogy nem foglalkoznak vele.


Így fele jövedelemmel futottunk neki mint ami a valóság, de ma hívtak, hogy rákérdezzenek, hogy mit utalgatok a MÁK-nak, és látják -valahol-,hogy vállalkozó is vagyok, hiánypótlással kellene a NAV0. Akkor nem értem, miért nem kérnek már jövedelemigazolást is a vállalkozásról, hogy dupla jövedelemmel számoljanak..


Ha a JTM-be nézik az illetéket is, akko bizony kellene mellé a vállalkozó jövedelmem is..


Na mindegy, meglátjuk, köszi a segítséget!

2021. szept. 17. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Na várj, te két külön dologról beszélsz. Van az adóigazolás, meg a jövedelemigazolás. Tőled adóigazolást kértek.

Amúgy fura, mert én a múlt hónapban igényeltem flh-t, szintén hasonló helyzetben mint te és én sem használtam fel a vállalkozós bevételeimet, mert egyszerűbb volt így, de ettől függetlenül adóigazolást kértek, hogy nincs tartozásom.

2021. szept. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Így van, adóigazolást kértek, ahogy ezek szerint tőled is.


Akkor mi a fura? :)


Engem csak az zavar, hogy az illetéket mégiscsak nézik annak ellenére, hogy úgy tájékoztattak, hogy nem fogják. Így viszont lehet kevés lesz a sima alkalmazotti jövedelmem, ezért gondoltam okosabb lett volna mégiscsak hozzátenni a vállalkozóit, és arról is jövedelemigazolást kérni.

2021. szept. 17. 11:59
 7/7 A kérdező kommentje:
Megkaptam, nem került rá az illeték.
2021. szept. 21. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!