Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik adozasi forma lenne a...

Melyik adozasi forma lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
Ha gyongyfuzessel szeretnek egyeni vallalkozast letrehozni masodallasban, melyik adozasi format lenne legcelszerubb valasztani? Anyagbeszerzes miatt lenne koltsegem, ezert nem tudom, hogy pl. a KATA megerne-e. :/
2021. szept. 19. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerinted a 43-as vagy a 46-os cipőt vegyem meg magamnak? Sokat sétálok, úgyhogy mindenképpen kell cipő.


Látod, a főbb információk nélkül, pl hogy mekkora a lábam, pont ugyanúgy nem lehet megválaszolni az én kérdésemet sem, mint a tiédet.

2021. szept. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Le kell ulni es megfuttatni a dolgokat. A kata se svajci bicska nem jo mindenre. Egy konyvelo 4-5000 forintert siman megmondja neked hogy a te esetedben mi volna a legjobb. Persze lehet itt is valaszt kapnal ha leirnad normalisan szamokkal hogy mit csinalsz mekkora bevetellel mennyi anyagkoltseggel stb stb stb
2021. szept. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyelőre még csak gondolati síkon működik a dolog, úgy számolgattam, hogy a legrosszabb esetben is 1/3-ad az anyagköltség, és 2/3-ad bevétel. 100 ezer forintnál nagyobb havi bevételre nem igazán számítok ebből, jövedelem kiegészítésként gondoltam erre, egyelőre legalábbis.
2021. szept. 20. 08:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Szóval akkor a főállásod mellett csinálnád? Mert ez egy elég kardinális kérdés.
2021. szept. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igenigen, ahogy fent is írtam, másodállásban.
2021. szept. 20. 08:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja igen bocs, a felett átsiklottam. Így viszont szinte biztosan a sima, szja szerinti lenne a legjobb. De ezt ne vedd szakmai tanácsnak, így nem szívesen adok, hogy nem ismerek minden körülményt. De így, ha megvan a heti 36 óra munkaviszonyod, akkor nem kötelező havonta járulékokat fizetni, év végén csak az eredményt kell leadózni.
2021. szept. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Itt is lehet alanyi adómentességet választani, vagy áfásan kell számlázni? Ez a része kicsit kusza a fejemben.

2021. szept. 20. 09:08
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz alanyi adómentes áfában, igen.
2021. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!