Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom az adó többleteme...

Hogyan tudom az adó többletemet postai úton kérni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy lavelet a NAV-tól, hogy egészségügyi többlet befizetésem van, abban az áll, hogy töltsem le a 2117 nyomtatványt azon tudom visszaigényelni. Viszont a nyomtatványban kéri a bankszámlaszámomat, viszont nekem nincsen bankszámlám, ezért postai úton szeretném visszaigényelni. A kérdés az, hogy vissza tudom postai úton is igényelni? Ha igen, hogyan? Ha pedig nem akkor kérhetem e a lányom nevére? Mert a 2117 nyomtatványban úgy van feltüntetve, hogy "Az adózó belföldi pénzforgalmi/fizetési számlaszáma" értelem szerűen én vagyok az adózó nem a lányom, ezért oda nem merem beírni az adatait.

#adózás #visszaigénylés #többlet befizetés
2021. okt. 23. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg a nyomtatványon postacímet is meg lehet adni. De ha van ügyfélkapud, akkor ott is ki lehet tölteni a nyomtatványt és akkor tuti lehet postacímre kérni.
2021. okt. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A 2117-es nyomtatvány főlapján (első lap) a "D" táblában van lehetőség megadni azt a címet, ahova a visszaigénylést kéred.

Ez a lehetőség pontosan az alatt érhető el, ahova egyébként a bankszámlaszámodat is megadnád, ha utalással kérnéd.


"Az adózó belföldi pénzforgalmi/fizetési számlaszáma"

Ott alatta keresd...


Ha lakcímre kéred, akkor ne adj meg bankszámlaszámot. Arra figyelj!:)

2021. okt. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!