Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Más cég is így kihasználja a...

Más cég is így kihasználja a 2022-től érvényes, 25 év alattiak SZJA mentességét diákmunkánál? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Jelenleg egy ismert áruházláncnál dolgozok diákként, és kaptunk egy olyan szerződést, amiben meg van adva, hogy 2022 legelejétől kevesebb lesz az órabérünk, ami SZJA mentességgel majdnem ugyanannyi lesz (kicsit kevesebb), mint most így, hogy 15% SZJA-t levonnak, tehát ezzel az SZJA mentességgel csak a cég jár jól, mi diákok még rosszabbul is járunk.

2021. nov. 2. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki nem értelmifogyatékos, annak nyilvánvaló volt hogy ez így lesz


Azért azt mellesleges megjegyzem, hogy kva unfair lesz ha diákmelósra is vonatkozik majd ez.

2021. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak a diákmunkás fizetésekkel csinálják ezt, a többiek fizetése nem változik.
2021. nov. 2. 20:36
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Nyilvánvalóan számítani lehetett erre.

Azért azt te sem gondolod, hogy majd diákként egyszerűen többet kapsz nettóban mint az aki ott dolgozik 5 éve, ugyanabban a munkakörben.


Mellesleges tisztelet a kivételnek, de a diákok 70-80%-a ipari hulladék munkaerő

2021. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Csak az a gond, hogy pont az volt az SZJA mentesség értelme, hogy a fiatalok kapjanak egy kezdő löketet és ebben a pár évben többet tudjanak keresni, de így sok értelme nem lesz, ha csak a cégek járnak jól vele.


Több helyen is dolgoztam már diákként, tehát tudom mire gondolsz azzal, hogy ipari hulladék munkaerő, de az a 70-80% szerintem túlzás.

2021. nov. 2. 20:45
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, én ezt a 70-80%-os az alapján mondtam amit anno tapasztaltam diákként + amit most látok.


Értem amit mondasz, csak egyszerűen a valóságban ez sem így működik. A Fidesz semmit nem szabályozott hogy ez betartatva legyen. Nyilvánvaló az elejétől kezdve, hogy ott fognak trükközni ahol tudnak. Kisebb cégek akár még ki is rúgnak majd 1-1 embert

2021. nov. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze
2021. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Ezért mondom már régóta, hogy csak az ostobák hiszik el, amit a kormány mond.
2021. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez is úgy be fog jönni, mint a CSOK. Azzal se lett könnyebb házat venni, úgy felverte az árakat.
2021. nov. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A #4-es és #8-as hozzászólással abszolút egyetértek.

Hangzatos kormányzati ígérgetések, amelyek a gyakorlatban nem valósulnak meg. Azaz pont úgy nem lesz könnyebb a pályakezdés egy fiatalnak, mint ahogy CSOK is hazavágta az ingatlanárakat. De a lényeg, hogy lehessen kampányolni, az meg, hogy nem segítenek az már legyen az emberek, jelen esetben a fiatalok problémája.


Pedig csak annyit kellett volna tennie a kormánynak, hogy normálisan leszabályozza, hogy a cégek, vállalkozások ne tudjanak trükközni. Így valóban csak a cégek járnak jól.

2021. nov. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nem csak a diákmunka esetén lesz így sajnos.
2021. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!