Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha rengeteget csaltam kriptova...

Ha rengeteget csaltam kriptovalutaval akkor mikortól kell bevallani befizetni, hogy amnesztia alá essek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 8. 08:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
De amúgy mi a francnak utaltad ki?
2021. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem hóvégén? Nyáron történt.
2021. nov. 8. 10:27
 13/21 A kérdező kommentje:
11 zöldfülű vagyok, azért
2021. nov. 8. 10:28
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem, 3 havonta kell... Oszinten 5000 forintert egy konyvelo felvilagosit...
2021. nov. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
De itt már nem csak félvilagositas kell hanem elsimitas. Azt is tudja?
2021. nov. 8. 10:57
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon hulye vagy. Az adobevallas evente van, ado csalast akkor kovetsz el ha az idei adobevallasodban direkt eltitkolod ezt... Keress meg egy konyvelot vagy rettegj potyara
2021. nov. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
És ha nem fizettem be határidőre akkor az mi?
2021. nov. 8. 11:09
 18/21 anonim ***** válasza:

Semmi, hiánypótlásra fel fognak szólítani, mert tévedés történt részedről! (mivel a bank be fogja vallani).


Magánszemélyt nem mogyorózgatnak, mivel nem várható el az átlagembertől (hála a magyar oktatási rendszernek), hogy tisztában legyen vele mi az az adóbevallás.


Igen.. Így kapnak érettségit felnőtt emberek magyarországon!


Még azt se tudják, hogy kell adót fizetni.


Ezúton is gratulálok az Oktatási Miniszternek, meg az egész társaságnak!


Még szakembereknél, könyvelőknél, bérszámfejtőknél is kötelező hogy felelősségbiztosításuk legyen ami fedezi a nav bírságot, ha arra kerülne sor!


Szóval feleslegesen aggódsz!

2021. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szóval felszólítanak hiánypótlásra (mivel a banki tranzakciókból világos lesz mi mennyi), aztán ha nem pótolod az adóbevallásod kijavítását azért kaphatsz pénzbirságot, plusz az eddig ismert adatok alapján határozatban megállapítják a befizetendő szja-t vagy többi adónemet, ami az adószámládon fog ketyegni adóhátralékként az éves jegybanki alapkamat 365-öd részével.


Ha nem fizeted be, idővel letiltják a jövedelmeidből, ha az nincsen akkor ingatlanjaidból végrehajtják, ha az sincsen akkor közmunkára ítélnek, vagy börtönbüntetésre ahol napi 5 ezer forintjával törleszheted.


Nagyvonalakban ennyi.

2021. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#18 - több dologgal is tévúton jársz. A bank nem vall automatikusan minden tranzakciót a NAV felé, csak bizonyos kritériumrendszer szerint. A bank akkor szolgáltat adatot a NAV felé, hogyha azt a NAV konkrétan kéri.

Magánszemélytől ugyanúgy elvárt, hogy helyesen és időben bent legyen az adóbevallása, mint a cégnek. Önbevallás van, azzal nem lehet védekezni egy esetleges vizsgálat során, hogy "jaj kérem szépen kedves revizor úr, én nem tudtam, hogy így kell, mert nem tanították meg az iskolában".

Plusz szakembereknél, könyvelőknél, bérszámfejtőknél NEM kötelező a felelősségbiztosítás megléte (szakmabeliként mondom, hogy sajnos nem az, én kötelezővé tenném mindenkinek).

2021. nov. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!