Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Február 2-án döntöttek a...

Február 2-án döntöttek a rektorok, csak államilag elismert nyelvvizsgával adható ki a diploma. Ez azt jelenti, hogy a 3 éves amnesztiának lőttek?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másik napra változtatásra kerülnek a törvények? Ki tudja ezt nyomon követni? Játszanak a diákokkal a döntéshozók? egyik percben van remény a diploma megszerzésére, másik percben minden reményünket elveszik. Miért csinálják ezt velünk?
2012. febr. 5. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha arra nem vagy képes, hogy egy szutykos középfokút letegyél, akkor ne akarj diplomát.


Az pedig szánalmas, hogy ez a törvény egyáltalán megszülethetett.

2012. febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A törvények nem változtak. A törvény úgy szólt, hogy az egyetem dönthet úgy bizonyos feltételek esetén, hogy nyelvvizsga nélkül is kiadja a diplomát.


Az egyetem elgondolkodott azon, hogy jó-e ez neki, és úgy döntött, hogy nem jó, tehát nem él ezzel a lehetőséggel.


Az egyetemnek azért nem jó, mert a végzett hallgatóitól már nem kap tandíjat, tehát az nem az ő piaca. A leendő hallgatóknak meg kötelező lesz a nyelvvizsga (kifut az "időablak"), nekik meg nem jó üzenet, ha a felsőbbévesek nyelvvizsga nélkül megkapják a diplomát - mert ezzel mintegy leértékelik azt. Tehát az egyetemnek nem érdeke, hogy kedvezzen egykori nyelvvizsgátlan hallgatóinak. Ezt előre lehetett sejteni, tehát az egész törvény nem volt más, mint egy kommunikációs gumicsont, hogy a kormány aktuális hülyeségén ne csámcsogjon annyit a nép.

2012. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha egy nyamvadt középfokú nyelvvizsgát nem vagy képes megcsinálni, akkor ne is akarj diplomát! Ez a véleményem!
2012. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Azért így ebbe a formában ez erős. Persze, ha rendes nyelvtudást adnának, akkor legyen kötelező, de pl én az angol nyelvtudásomat nem az egyetem alatt szereztem meg, a középfokú szakmai meg egy vicc volt, kíváncsi lennék, azzal egy normális helyről mikor rúgnának ki.
2012. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Csak sajnálni tudom azt a sok irigy embert, aki már letette a nyelvvizsgát, és most nem tetszik a nyelvvizsga amnesztia!Inkább örülj neki,hogy neked megvan, és tudod alkalmazni!Aki ezt a kérdést feltette, nem a te válaszodat várta!Ez annak szól akinek nem tetszik ez a segítség! Nekem igaz nem válik előnyömre ez a törvény, de a rossz véleményed tartsd meg magadnak!
2012. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!