Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV vagyonosodási vizsgálat...

NAV vagyonosodási vizsgálat szerint mi számít vagyonosodásnak?

Figyelt kérdés
2021. nov. 8. 15:00
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha el tudsz számolni vele, hogy legálisan honnan van pénzed akkor semmi gond nincs.
2021. nov. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
A vagyonosodasi vizsgálat ép adócsalás miatt szokott lenni nem pedig azért mert valaki tiszta.
2021. nov. 8. 15:19
 3/49 anonim ***** válasza:
87%

Nem, elvileg akkor szokott lenni ha valakinek feltunoen nagyerteku ingatlanja, gepjarmuvei lesznek, amiknek az erteke nincs osszhangban a NAV altal kimutatott jovedelemmel.


Mondjuk miota a fideszes pereputtyok kb. szabadrablasbol elnek, keves ilyen tenyleges vizsgalatrol hallani...

2021. nov. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mertekben tevedsz kerdezo, a torvenyek kb ugy vannak megirva hogy artatlan vagy amig az ellentete be nem bizonyosodik. Szoval a nav is ugy all hozza, hogy konyveld el honnan lett a penz, mutasd meg h tiszta vagy... Persze ha nem tudsz elszamolni akkor kijön az hogy saros vagy...
2021. nov. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt pár napban volt pár vagyonosodásis kérdés és mindegyiknél le lett írva, hogy jelenleg be vannak szüntetve ezek a fajta vizsgálatok már jópár éve.
2021. nov. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

"3/5 anonim ***** válasza:

Nem, elvileg akkor szokott lenni ha valakinek feltunoen nagyerteku ingatlanja, gepjarmuvei lesznek, amiknek az erteke nincs osszhangban a NAV altal kimutatott jovedelemmel"


Nem ezt hívják adócsalásnak?


Negyes neked meg fogalmi zavaraid vannak. Addig nincs vizsgálat míg be nem bizonyosodik hogy sáros vagy??? Ez ép a vizsgálattal bizonyosodik be... Addig csak gyanú van s vizsgálatot gyanú alapján indítják el. Igaz ha több a költés mint az adózott jövedelem az már több mint gyanú az minimum megalapozott gyanú.


Ez olyan volt mintha azt mondanád senki se vádlott amíg rá nem bizonyítják. Nem stimmel. Senki se bűnöző amíg rá nem bizonyítják de vádlott ettől még bőven lehet.


Ötös én úgy olvastam hogy feljelentés alapján nincs vizsgálat. De ha ellenőrzés volt valami miatt s nem stimmelt akkor már van. Lehet hogy feljelentés már nem vesznek komolyan (nem is csodálom) de ellenőrzések bőven vannak.

2021. nov. 8. 15:35
 7/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem, vagyonosodási vizsgálatok nincsenek jelenleg, hatóságilag le vannak állítva (nem véletlenül). Ellenőrzés olyan szinten van, hogy amit bevallottál a bevallásban, azt tudd alátámasztani.
2021. nov. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Vagyis ha elnőzöm iszom bulizom az adócsalt pénzt akkor tiszta vagyok?
2021. nov. 8. 16:02
 9/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem azt mondtam, hogy legalizálták a csalást, csak jelenleg nincsen vagyonosodásra irányuló ellenőrzés (hidd el nekem, munkámból kifolyólag eléggé rálátok erre). Viszont semmi garancia nincs arra, hogy akár jövőre, vagy bármikor ne kezdhetnék újra és akkor évekre visszamenőleg jog van az ellenőrzésre.
2021. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Akkor viszont mégiscsak az eredeti kérdésre érdekelne a válasz. Eleve nem az a kérdés hogy most ép van e ilyen vizsgálat vagy nincs...
2021. nov. 8. 16:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!