Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell ebben az esetben TB-t...

Kell ebben az esetben TB-t fizetnem?

Figyelt kérdés
Előző félévben érettségiztem és elkezdtem egy bootcampet, sulit amiért nem sajna nem jár diákigazolvány. Mivel járványhelyzet van, ezért az állam úgy döntött meghosszabbítja az érvényességét a diákoknak, de én most nem tudom, hogy ez csak a tömegközlekedésre vonatkozik, vagy nekem ettől függetlenül kell majd-e TB-t fizetnem?

2021. nov. 11. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Kell tb-t fizess
2021. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell,


A taj számodat inaktiválják,


A mentő és a kórház sürgősségi életmentő esetben köteles ingyen ellátni és ez díjmentes és az is marad.


Egy ruppótlan hajléktalannak sem számlázza ki a tb, ha újra kell éleszteni mert már félig megfagyott.



Annyi a gebasz, hogy inaktív tajszámra nem tud felírni gyógyszert az orvos receptre, plusz ha egyéb nem életmentő szolgáltatásokat szeretnél vagy kell igénybevenned egy állami kórházban akkor azt utólag a társadalombiztosító ki fogja számlázni!


Egyébként meg a tanulói jogviszonyod, vagy a munkahelyed elvesztésének dátumától még fél évig aktív marad a tajszámod és ezt sem kell kifizetned.

2021. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Szóval ha van két hét munkád januárban, aztán semmi meg júniusban is van két hét munkád, akkor egész évre van tb-d!
2021. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs tbje, 2 hét munkára és az elmaradás adó módjára behajtható
2021. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"Nincs tbje, 2 hét munkára és az elmaradás adó módjára behajtható"


Már hogyne lenne, ha arra a hónapra bejelentették?

Nem EFO-ra vonatkozik amit írtam!


Nncs mit behajtani ha nem telik el 6 hónap a kijelentésétől vagy a tanuló jogviszoyn megszünésétől!

2021. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Plusz van még kiskapu


"Az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség további feltétele, hogy a járulékfizetésre kötelezett a járulékfizetési kötelezettség keletkezését vagy a járulékfizetésre történő bejelentkezést megelőzően, legalább egy év megszakítás nélküli, a lakcímnyilvántartás szerinti bejelentett lakóhellyel"


Szóval ha félévente másik albérletbe jelentkezel be lakcímkártyával állandóra, AKKOR SINCS TB fizetés!

2021. nov. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne írj ilyeneket légyszí! Köszi!

Nem jól értelmezed a jogszabályokat ugyanis.


A diákigazolvány érvényes ugyan, de ez az érvényesség nem írja felül a törvénynek azon részét, amelyben le van írva, hogy a tanulói, hallgatói jogviszony megszűnése után még október 31-éig érvényes azoknak a diákigazolványuk, akik idén nyár elején fejezték be tanulmányaikat. Ha a volt diák nem tanul tovább, illetve nem helyezkedett el – és más jogcímen sem jogosult az egészségügyi szolgáltatásra –, akkor december 16-ától (a diákigazolvány lejártát követő 46. naptól) egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie.


Ez a rendelkezés végig igaz volt eddig is a vészhelyzet ideje alatt.

Az más kérdés, hogy a különböző kedvezmények (utazás stb.) a hosszabbítás miatt igénybe vehetők a diákigazolvánnyal, de a "közteher" fizetése nem a "kedvezmény" kategória.


"Egyébként meg a tanulói jogviszonyod, vagy a munkahelyed elvesztésének dátumától még fél évig aktív marad a tajszámod és ezt sem kell kifizetned."


Ezt viccnek szántad?


A munkaviszony megszűnését követően annyi napig passzív időszakod van (járulékfizetési kötelezettség nélküli időszak), amíg a megszűnt jogviszonyod fennállt, de maximum 45 napig. Tehát ha 9 napig volt munkaviszonyod, akkor annak megszűnését követő 9 napig nem kell fizetned járulékot. Ha 33 napig volt, akkor 33 napig, ha 20 évig volt, akkor 45 napig.


A tanulói jogviszonyról pedig fentebb írtam...


Az adó- és köztartozást a NAV végrehajtás útján behajtja.


Elkerülhető a járulékfizetési kötelezettség, ha rászorult vagy, és ennek megállapítását kérvényezed a kormányhivatalnál.


[link]

2021. nov. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!