Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért 6,25 év az ingatlanok...

Miért 6,25 év az ingatlanok használati ideje, ha a gépet 2013. augusztus 1-jén helyeztük üzembe, és 2020. január 1-jére számolom az écs-t?

Figyelt kérdés
A negyedév első napján állományban lévő eszközök értéke után számolják el az écs-t.
2021. nov. 15. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen ingatlan? Milyen gép? Milyen típusú écs? Próbáld meg kicsit érthetőbben leírni a kérdést légyszi.
2021. nov. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mert a 0,25 az negyed év. A gépre csak egy negyedév van 2013-ben, ugyanis nem volt nyilvántartásban július 1-én.

Plusz 2014-2019 az hat év.

2021. nov. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem értem. Augsztus, szeptember, október, november, decemeber 5 hónap. Miért csak 3 hónappal (0,25év) számolunk? Hogy működik ez a negyedévente való számolás? Hiába augusztusba helyeztük üzembe, októbertől kell számolni, a következő negyedévvel? És így jön ki október, november, december? Viszont december 1-je és január 1-je között van megint egy hónap. Azt már nem kell számolni?
2021. nov. 15. 16:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Ember, oda van írva, hogy a negyedév első napján meglevő eszközre számolsz.


Amit augusztusban aktiválsz, az ott volt július 1-én? Nem.

2021. nov. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!