Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Először kaptam egy levelet az...

Először kaptam egy levelet az egészségügyi biztosítási járulék törléséről, mert bejelentettek, aztán pedig egy másikat arról, hogy van 2 évnyi járulék, amit be kell fizetnem (mikor nem dolgoztam), viszont eBEV portálon nem ír ki semmiféle tartozást?

Figyelt kérdés

"Erre az időszakra a NAV nyilvántartásában nem szerepel bevallásból származó adat."


akkor most van tartozásom, vagy nincs? vagy csak az ebev portál nem írja ki?

Szereztem munkahelyet, bejelentettek és kaptam egy levelet, hogy nincs kötelezettségem.

>másnap viszont kaptam egy levelet, amiben a járulékról van szó és hogy 2019től egészségügyi biztosítás járulékot kell fizessek máig, mert nem dolgoztam ugye és nem volt TB fizetés.

Viszont eBev portálon nincs semmi.


hol tudok még érdeklődni, vagy csak fizessem be a csekket?



2021. nov. 26. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Küldtél be 1011-est? Lehet hogy azért nincs adat.
2021. nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudod értelmezni amiket kaptál. Az első levél arról szól hogy mostantól nem kell fizetned mert lett munkád. A másik pedig arról hogy fizesd ki a tartozást, arra az időszakra mikor nem volt munkád és nem fizeted a TB. Ha mégis fizetted vagy jogosult voltál amit kétlek, akkor be kell menni és intézkedni. De valószínűleg tényleg tartozol. A nav utólag is követel elmaradást.
2021. nov. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szóval hiába lett neked munkád, a múltban szerzett tartozást akkor is követelni fogják.
2021. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nyilván van tartozásom. Meg a bejelentések résznél láttam, hogy ezen időszak alatt ugye kötelezett voltam.


#1 - mi az a 1011-es?

érdekelne, hogy miért nincs adat, mert így elég üres.

2021. nov. 26. 23:41
 5/7 anonim ***** válasza:

T1011 NAV-os nyomtatvány szolgált arra, hogy bejelentkezzenek a járulék fizetésére azok a polgárok, akik a fenti járulék fizetésére kötelezettek. A kötelezettség keletkezését követő 15 napon belüli a határidő.


Ha ezt nem tetted meg "annak idején", akkor nyilván nem írtak elő semmit. Ha megtetted, vagy véletlenül észrevette a NAV, hogy potyautas vagy az egészségügyi rendszerben, akkor hivatalból előírta a járulékokat a

bejelentkezésed nélkül is arra az időre, amikor fizetére kötelezett lettél volna.


Nagy a valószínűsége, hogy ez történt a múltra vonatkoztatva. Előírta visszamenőleg, közben értesített arról, hogy a munkáltatód bejelentése alapján onnantól kezdve a jövőre nézve nincs fizetnivalód. De a régi attól még ottmarad.


"Erre az időszakra a NAV nyilvántartásában nem szerepel bevallásból származó adat."


Biztos, hogy jól kérted le? Adófolyószámlát kértél le, vagy valami mást? Ne járulék-kimutatást kérjél le, hanem adófolyószámlát.

2021. nov. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt kértem le de tők üres..
2021. nov. 27. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha "tök üres", akkor nincs hátralékod, hiába küldtek levelet. Azt tudom még elképzelni az ellentmondásra, hogy mondjuk rászorultként kérvényezted a kormányhivatalnál, hogy mentesítsenek arra az időre a járulék fizetése alól, amikor a fizetési kötelezettséged fennállt.

Erről Neked kell tudnod, hogy történt ilyesmi vagy sem. Ha igen, akkor visszamenőleg törölték a hátralékot a mentesítés miatt.


Ha nem volt ilyesmi, akkor a NEAK-nál vagy/és a NAV-nál érdeklődj, hogy most akkor mi is az igazság, nehogy később mégis egy nagyobb összeget követeljenek Rajtad.

2021. nov. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!