Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy deríthetném ki, hogy az...

Hogy deríthetném ki, hogy az alábbi ÖVTJ szakmák végzettségkötelesek-e?

Figyelt kérdés

Van egy egyéni vállalkozásom, amely nem ehhez kapcsolódik, viszont videotartalomgyártással is szeretnék foglalkozni, már lenne is megrendelőm.

Tehát az lenne a kérdésem, hogy hol tudnék tájékoztatást kapni arról, hogy ezek a szakmakódok végzettségkötelesek-e?


5911 és 5912

Film-, video-, televízióműsor-gyártás / utómunkálatai.


[link]

[link]


[link]



Az alábbi cikk szerint nem végzettségköteleek, viszont próbálok minél jobban informált lenni, mielőtt belekezdenék:

[link]



2021. nov. 29. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Etus, ha épp működik

Ha nem, akkor konyvelok.hu vagy kormanyhivatal

2021. nov. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Kormányhivatalba már foglaltam időpontot, kérdeztem egy volt kolléganőmet erről, aki ott dolgozik egy másik részlegen, de azt mondta, hogy valószínűleg nem fognak tudni ebben segíteni. Hát, próba cseresznye.

2021. nov. 29. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne is, a kormányhivatalok idéntől már nem foglalkoznak ilyesmivel, átkerült a kereskedelmi kamarához. Hívd fel őket, diktálj be nekik övtj számokat (és övtj-t, ne teáort, mint ahogy fentebb írtad) és ők meg fogják tudni mondani.
2021. nov. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm szépen az infót!
2021. nov. 29. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:
majd megírod ide?
2021. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Voltam bent az iparkamarában, mondták hogy nem végzettségköteles, viszont olyasmit mondtak, hogy a kormányhivatalhoz és a Nemzeti Filmintézethez is be kell jelentenem a vállalkozásomat, amit érdekesnek tartok, legfőkképen azért, mert én nem filmet akarok gyártani, csak promóciós médiaanyagokat adnék el a megrendelőmnek (külföldi videojáték ipar). Természetesen ezt nem tudhatták, de holnap ezután is utánaérdeklődök.
2021. nov. 30. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!