Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Így teljesül a megjegyzésben...

Így teljesül a megjegyzésben leírtak szerint az SZJA adómentességem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 év alatti vagyok, pályakezdő.

Januártól bruttó 280.000 lesz a fizetésem, 30%-os műszakpótlékkal.

A béren kívüli juttatásunk keretösszege br. 450.000 ft.

(ez variálható, SZÉP-kártyára, Kézpénzben, különböző szociális szolgálatásokra igényelhető stb..)


Ha jól számolom, 280ezer x 1,3 = 364ezer. A 450ezret 10hónapra kell elosztanom, mivel márciustól kapjuk.


450/10=45, ez így átlagosan 364+45= 409.000 br. fizetés.


Ez így még teljesen SZJA mentes fizetés, ha a br. 433ezres felsőhatárt nézzük?


Kérlek titeket erősítsétek/cáfoljátok meg kalkulálásomat.

Köszönöm! :)



2021. dec. 26. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit katyvasz számomra, amit leírtál. Az első dolog, ami eszembe jut, hogy amiket zárójelben felsoroltál, ezek béren kívüli juttatások, nem tartozik közvetlen a béredhez, semmi köze az SZJA-hoz, így ezt bele sem kell számolni a konkrét béredbe ebben az esetben, pusztán a 364 ezret, amennyiben a műszakpótlékot folyamatosan megkapod (mert mondjuk végig éjjeles műszakban dolgozol), de ezt erősítsd meg kérlek, mert más esetben a 280ezer x 1,3 számolás sem stimmel.

Az pedig már végképp nem tartozik a kérdéshez, de gondoltam megjegyzem, hogy a béren kívüli juttatásod valószínűleg egész évre vonatkozik, amit csak arányosan kapsz meg márciustól, tehát valóban 10-zel kell elosztanod, csak nem a 450ezret, hanem a 375ezret.

2021. dec. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! először is köszönöm a válaszodat, kellemes ünnepeket :)


Másodszor, 4 műszakban dolgozom, tehát nappal, aztán éjszaka, és 2 szabad.

Ha 3nappali és 3éjszakai szolgálat teljesül az adott hónapban, akkor fixen kapjuk a 30%-os műszakpótlékot. Ha nem teljesül, a 3-3 szolgálat, akkor kell arányosan számolni a műszakpótlékkal, de ilyen eset csak a 60év körüli kollégáim között fordulhat elő maximum..


A 450ezer egész évre szól, igen. Arányosan kell elosztani, 10hónapra, szóval 45ezer bruttóban márciustól-decemberig.


Elnézést, tényleg katyvasz a megfogalmazásom.


Variálható a béren kívüli, ezért kérdezem, hogy ha a 450ezret időarányosan kiadva CSAK kézpénzben kérem, februártól-decemberig br. 45ezer a fizetésemhez, az még úgy belefér a teljesen SZJA mentesség alá.(?)

2021. dec. 26. 14:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Köszönöm, neked is kellemes ünnepeket!

A béren kívüli juttatás semmilyen esetben sem számolódik bele a rendes bérbe az SZJA adómentesség szerint, mert az nem a béredből vonódik, hanem a munkáltatót terheli, így teljesen mindegy, hogy készpénzként kéred a kifizetését vagy például SZÉP kártyára.

Egyébként még mindig úgy vélem, hogy a bruttó 450 ezer egész évre szól és csak azok kapnak ennyit, akik január óta dolgoznak ott, így márciustól kezdődően csak időarányosan kapod, vagyis te 375 ezerből gazdálkodhatsz a 450 helyett.

2021. dec. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Februárban kell nyilatkozni arról, hogyan kérjük a béren kívülit.

Itt dolgozom már 4hónapja, csak gyakornoki státuszban voltam eddig garantált bérminimumért, nappalos műszakban.


Jól mondtam, br 450ezer a juttatás, február első hetében a nyilatkozatot le kell adni, utána 1-2 hét és érkezik az az évre jutó juttatás első egy tizede. Ezért kell 10 részre osztani, mert csak februárban történik meg az első részlet kiutalása.


De eddig ha készpénzben kértem a béren kívülit, akkor 33,5%-os adót fizettem rá, na és most ha SZJA mentesség lesz br. 433ezerig, akkor csak 18,5% adót kell fizetnem Erre is! A béren kívüli is adóköteles dolog..


Pl. SZÉP-kártyára kérjük, akkor meg szorzója van, nem ilyen konkrét adózása. De KP-ban igen, adóköteles volt eddig is, ezért érte meg SZÉP kártyára kérni. De ha most ez beleférne az SZJA mentességbe, akkor nyilván Kézpénzben fogom kérni, ez a kérdésem lényege.

2021. dec. 26. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!