Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszadóval kapcsolatban, aki...

Visszadóval kapcsolatban, aki nem adja le december 31ig hanem az adóbevallását amikor beadja és akkor igényli vissza az SZJA-t az mikor kapja meg?

Figyelt kérdés
Azt az infót kaptam, hogy ha pl én beadom február 10én (most csak mondtam vmit) akkor a beadástól számított 30 napon belül kifizetik. Ez tényleg így van? Nem kell megvárni a beadással a határidő véget hanem bármikor beadhatom és onnantól 30 nap a kifizetés?
2021. dec. 28. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. Akárcsak a rendes szja bevallás. Merthogy ezt akkor abban érvényesited.
2021. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden évben február első napjaiban adom be az adóbevallásom és mindig 30 napra utal a NAV. A határidő azt jelenti, hogy legkésőbb addig meg kell lennie, de korábban bármikor lehet. Mint mikor egy számlát fizetsz be.
2021. dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, viszont a kiutalás csak március 1-től indul. Szóval beadhatod te január 10-én is a bevallásodat, de nem fogsz pénzt kapni 30 napon belül belőle.
2021. dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen
2021. dec. 28. 22:06
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Január 10-én biztos nem tudja beadni, mert addig nem kapja meg se az M30-ast (ha van neki) se mást, amit postán január 30-ig küldenek ki.


De a kérdező is a február 10-et írta.

2021. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A január 10-et én csak példának írtam. Amúgy miért ne kaphatná meg az M30-at? A nav már publikálta a sablont az ányk-s verzióhoz is. Gyakorlatilag január elsején elkészíthető. Mi mindig a decemberi bérrel együtt szoktuk kiküldeni az M30-at, ami simán benne van a január 10-ben. Nem mellesleg az adóbevallásnak nem feltétele az M30 megléte.
2021. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb cég január végén küldi ki a dolgozoknak. Mi is. És pld az önkéntes pénztárak elszámolása is inkább február elején érkezik meg.
2021. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

“Nem mellesleg az adóbevallásnak nem feltétele az M30 megléte. "



Hát persze, az átlagos dolgozó fejből is pontosan tudja, mennyi volt az évi bére, és a levont adoeloleg. 😂

2021. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Önkéntes pénztára sajnos keveseknek van. Éves szinten kb 3-400 adóbevallást csinálunk, ennek ha a 10%-nak van valamilyen pénztára, akkor sokat mondok. Nyilván nem reprezentatív példa, máshol lehet magasabb az arány.

És én egy szóval sem mondtam, hogy minden ember képes megcsinálni az M30 nélkül, de akik mondjuk kapnak minden hónapban bérpapírt, ők egy minimális időráfordítással képesek lehetnek. Meg mint ahogy írtam is, vannak cégek, akik nem január végén küldik ki, nálunk a decemberi bérpapírral együtt megy ki január elején.

2021. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Hát persze, az átlagos dolgozó fejből is pontosan tudja, mennyi volt az évi bére, és a levont adoeloleg."


Aki nem ért hozzá, az nyilván nem tudja. M30-asok nélkül is csináltam sok bevallást. Pláne, ha a cég még kérésre sem volt hajlandó április vége előtt kiadni azt, persze visszadátumozva.


Egyébként március 01-je előtt nincs kiutalás. Akkor indul. Tehát hiába nyújtanád be január 17-én a bevallást, március 01. előtt nem kapnád vissza így se, úgy se a pénzed, hiába a 30 napos határidő.


A bevallás benyújtását követő 30 napon belül indítják a kiutalást, de legkorábban március 01-jén. Ha a 30 napot túllépik, jogszabály szerint késedelmi pótlékot kellene fizetniük rá. Azért is tartják be a 30 napot. Ez nem azt jelenti, hogy 30 napon belül biztosan kezedben lesz a pénzed, hanem azt, hogy a kiutalást 30 napon belül elindították vagy a bankszámládra, vagy a címedre.

2021. dec. 29. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!