Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számlaképes magánszemély...

Számlaképes magánszemély vagyok de valószínűleg váltanom kell csak nem tudom mire ?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult a helyzetem. Néhány éve számlaképes magánszemély lettem, ének és színházi fellépések miatt. Közel 4 éve azonban nem adtam ki számlát mert GYES-en vagyok itthon, nem voltak fellépéseim sem. Most GYOD ellátásban részesülök mert sérült a gyermekem, a GYES-t is én kapom mert egyedül nevelem. Februártól ovis lesz 4 órában, ezért lesz napi 2 szabad órám délelőtt amit pénz keresésre szeretnék fordítani. Mivel értek a kézműves dolgokhoz és az eszközök is megvannak hozzá (horgolás, gyöngyfűzés, festés, decupage, keramikus felszerelés stb) ezért alkotni szeretnék. Havi 1x egy piacra tudnék kimenni árulni, amúgy a közösségi oldalakon hirdetnék. Havi sacc 50.000 Ft lenne a bevétel és kb 20.000 Ft a haszon(az anyagáron felül ez maradna) Próbáltam utána olvasni, de a vállalkozói engedély, KATA stb nagyon sok alap költséggel jár (mínuszba jönnék ki) A GYES-GYOD mellett egyáltalán lehetnék vállalkozó? Valaki tudja esetleg, hogy milyen státuszban tudnám az alkotást végezni? Mindenképpen hivatalosan szeretném, nem szeretnék büntetést. Előre is köszönöm a segítséget.
2022. jan. 3. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetsz gyes mellett vállalkozó, csak az drága mulatság, kb többet vinne el mint a havi bevételed. Az én álláspontom szerint a piacozást nem csinálhatod adószámos magánszemélyként, bár tuti írnak majd ide olyanok, akik szerint igen. Elég kellemetlen a helyzeted.
2022. jan. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Konyvelok.hu
2022. jan. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget!
2022. jan. 4. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!