Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adószám érvénytelenné tud...

Az adószám érvénytelenné tud válni, pl. külföldre költözés esetén?

Figyelt kérdés

Pár éve külföldön élek de édesapám elhunyt és örököltem a lakást és az áram átírásánál kérik az adószámomat.


Van adókártyám rajta a számommal, de mivel nem adózok, nem dolgozok itthon ezt megadhatom? tehát ez életre szól?



2022. jan. 4. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Adóazonosító, nem adószám. És érvényes, add meg nyugodtan.
2022. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magánszemélynek nincs adószáma. Adószámot gazdasági tevékenységre ad ki az adóhivatal. Neked adóazonosító jeled van, ami születéstől kezdve életed végéig ugyanaz lesz (normál esetben). Inaktívvá akkor válik, ha meghalsz.


Olyat azért még nem hallottam, hogy szolgáltatási szerződés megkötésekor kértek volna adóazonosító jelet a magánszemélytől. Ha gazdasági társaságként, vagy egyéni vállalkozóként kötsz szerződést a szolgáltatóval, akkor nyilván kérnek adószámot.


Adószám nem egyenlő adóazonosító jellel!!!!

2022. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, valóban fogalomzavarban voltam, azt hittem ugyanaz a kettő :(
2022. jan. 6. 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:

"És érvényes, add meg nyugodtan."


Nem kell megadni, a szolgáltatónak az adóazonosító jelre semmi szüksége nincs.

Ha gazdasági társaságról, vagy vállalkozásról beszélünk és nem magánszemélyről, akkor kell adószámot (nem adóazonosító jelet) megadni, mivel magát a vállalkozást az alapján azonosítják, a számviteli nyilvántartások vezetéséhez elengedhetetlenül szükséges, mint ahogy egy számla kiállításához is kötelező megadni.


De itt magánszemélyről beszélünk, nem vállalkozásról...

2022. jan. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!