Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adóznom? Sziasztok!...

Kell adóznom? Sziasztok! Elkezdtem online fogadni foci meccsekre az unibet nevű weboldalon. Az itt megszerzett nyereményekből nekem le kell adóznom? Ha igen akkor azt hol tudom megtenni?

Figyelt kérdés

2022. jan. 5. 23:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%
Igen kell. Nav felé átutalással vagy csekken, majd az szja bevallásodban bevallani.
2022. jan. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
20%
1-esre ne hallgass. Én is Unibetezek, nem kell semmit sem adóznod a nyereményből. Bár sanszosabb, hogy elbukod a pénzed, minthogy nyersz :D
2022. jan. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
A kettesre ne hallgass inkább. A törvény szerint igenis kell adózni a nyeremény után.
2022. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
5%

Igen? És mégis hogyan? Felraksz X összeget az Unibet számládra, majd leveszel Y összeget, amikor jónak látod. Utalsz egy bankszámláról egy sportfogadási számlára, majd onnan ugyanúgy vissza egy bankszámlára. Ezután hogyan adózol?

Ha csak simán bemész egy lottózóba és tippmixelsz, azután sem adózol, ha nyersz. Ha bejön a tipp, akkor kifizetik azt az összeget, ami a papíron szerepel. Ezután sem adózol, hanem csak simán megkapod a nyereményed. Sőt, a kaparós sorsjegy nyeremény után sem kell adózni. Lekaparsz egy 2000-res nyereményt, akkor nem 1700 forintot adnak a lottózóban, hanem 2 ezret.

2022. jan. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 kapo1588 ***** válasza:
90%
Hivatalosan csak az állami szerencsejáték után nem kell adózni. Tehát tipmixpro után nem kell unibet után kell(az máltai cég)
2022. jan. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%
Így van, tippmix és kaparós az más téma, azokat nevesíti az szja a törvény, hogy adómentes. Én elhiszem, hogy te nem értesz hozzá, de akkor higgy azoknak, akik viszont igen.
2022. jan. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
61%

Navigare necesse est.

Adódni muszáj.

A tippmixben benne van az adó,azért fizet kisebb oddsot.


A többi adóköteles.

Év végi bevallásban.

Könyvelő.

2022. jan. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
94%
Én is könyvelő vagyok, mégis lehúzták az egyes válaszomat :D
2022. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
28%
Jó, akkor legyen igazatok. És szerintetek ki adózik valójában, ha a nav azt sem tudja, hogy kinek van ilyen netes kaszinó vagy sportfogadó számlája?:D
2022. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%
Én több olyan adóbevallást is készítettem tavaly, amiben leadózták az ilyen nyereményeket. Szóval vannak ilyenek. Nyilván nem olyan, aki nyert 20 ezret, aztán boldog. Sokkal nagyobb összegekről beszélünk. Hasznis lehet, ha valakinek szüksége van arra, hogy legyen "fehér" bevétele.
2022. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!