Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adóznom? Sziasztok!...

Kell adóznom? Sziasztok! Elkezdtem online fogadni foci meccsekre az unibet nevű weboldalon. Az itt megszerzett nyereményekből nekem le kell adóznom? Ha igen akkor azt hol tudom megtenni?

Figyelt kérdés

2022. jan. 5. 23:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
68%

De igen, jól és legálisan csinálom. A bevallás mindenben megegyezik az azt alátámasztó nyilvántartással. Idáig terjed az én felelősségem. Azt nem tisztem ellenőrizni, hogy a nyilvántartásban szereplő mondjuk 200 fogadáson kívül van-e még nyertes fogadása az ügyfélnek. Ez már az ő felelőssége, hogy részemre minden adatot elküld-e.

Tisztában vagyok, hogy nem a profit után kell adózni, hanem a nyertes fogadások profitja után (azt is tudom, hogy a vesztes fogadások tétjei nem elszámolhatóak). Viszont az szja törvény szerinti elismert költségek elszámolhatóak (igaz, ez elenyésző, nem is igen szoktak semmit levonni).

Szóval kérlek ne minősíts látatlanben se engem, se a munkámat, pláne hazugnak ne titulálj, amikor fogalmad sincs a munkámról.

2022. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
49%

Csak hogy a vesztes fogadás nem számolható el költségként. 20-nak igaza van, kókler vagy, kedves könyvelő.

Mondtam, hogy belelátok a munkádba :)

2022. jan. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
90%

"azt is tudom, hogy a vesztes fogadások tétjei nem elszámolhatóak"


Ezt írtam az előző válaszomban. Miből vetted le, hogy le akarnám vonni a vesztes téteket? Szövegértés ennyire nem megy?

2022. jan. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
46%
Kizart hogy te 200 nyertes fogadas utan tetelesen megcsinald az adobevallast. Eleve rohej adobevallassal foglalkozni aki ekkora tetben nyomja. Erre van a tippmix, gyakorlatilag tetkorlatozas nelkul. A kisebb oddsok is boven kompenzaljak a leadozott egyharmad osszeget. Ott a pro, ugyanez pepitaban.
2022. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
43%
Sot, kizart hogy valaki profitban legyen hosszútávon úgy hogy az osszes nyertes fogadasanak az egyharmadat leadozza es mellette vannak vesztes fogadasai. Ez azt feltetelezi hogy min 30as roival dolgozik.. rohej.
2022. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
30%

Az ugye megvan, hogy az adóbevallásba nem tételesen kell beleírni az összegeket? Az adóbevallásba összesítve kell beírni a bevételt, költséget, jövedelmet. Ez kb 3 perc.

A nyilvántartásban vannak tételesen kifejtve a fogadások. De azt nem én készítem, azt készen kapom. A valóságtartalmát pedig nem tudom és nem is kell vizsgálnom.

Ismét mondom, az adó nem a nyertes fogadások harmada.

De igazából feleslegesen tépem a számat, ti eldöntöttétek, hogy nem elég, hogy hazudok, még szar szakember is vagyok :D

2022. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
25, látod, hogy lepontoztak. Azt sem értik, mi az a 30% ROI. :D
2022. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Engem is lepontoztak, pedig igazat írtam :) Én ezért, már nem is szoktam pontozgatni itt, nincs értelme. De lassan válaszolni sincs.
2022. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ez ne szegje kedved! Tegnap dobtam egy választ egy olyan kérdés alá, amiben a kérdező azt taglalja, mennyire szerencsétlen, mert veszít a tippmixen. Jöttek a nagyokosok, hogy a szerencsejáték a hülyék adója, én meg egy értelmes válaszban elmondtam, mit ront el a kérdező. 6%-on áll az a válasz most :D
2022. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Hali!Ez pl.remek oldal:Itt a link és rajta minden info.Nem látom,hogy adózást kérne...



[link]

[link]

2022. ápr. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!