Ez legális?

Figyelt kérdés
Legális lenne?

2022. jan. 6. 16:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy veszek valamit Egyesült Államokban, és egy Magyarországi címre kérem a számlát.
2022. jan. 6. 16:11
 2/5 A kérdező kommentje:
És utána tovább adnám, számlával.
2022. jan. 6. 16:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Te érted, hogy mit szeretnél kérdezni?


Az érezhető hogy nagyon leleményes, rafinált terv, csak éppen azt nem értem, hogy mi az, és miért jó.

2022. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyen egyszerű a válasz. Törvényes lehet, hiszen nagyon sok cég vásárol külföldről.

Mivel ez üzleti tevékenység, ehhez kell egy kereskedelmi tevékenységet folytató vállalkozásod. A termékkörtől függően sokféle engedélyre szükséged lehet. Az sem mindegy, mi a termék útja. Van olyan is, amikor a vállalkozóhoz soha nem kerül. Meghirdeted a terméket. Valaki megrendeli tőled. Te megrendeled akárhonnan, és szállítási címként a vevődet adod meg. Úgy tudom ez is megoldható jogszerűen. Ha raktározni is akart, boltot üzemeltetni, akkor annak törvényi feltételinek is meg kell felelned. Aztán ott van az adatkezelésre vonatkozó szabályok is.

Ha a termék USA-ból szabadon kivihető termék, Európai Unióba törvényesen behozható, akkor rajta. Sok sikert!

2022. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

És ne felejtsük el megemlíteni, hogy mivel a termék az Európai Unión kívüli, így még rájön az árára 27 % ÁFA.

Tehát egy 1.000 ft-os termék 1.270 ft, plusz szállítási költség + vámkezelés.

2022. jan. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!