Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adócsalás vagy legális kiskapu?

Adócsalás vagy legális kiskapu?

Figyelt kérdés

Még csak elméleti a kérdés...tegyük fel, hogy alapítok egy céget Németórszágban, de nem alkalmazok ott embereket, hanem párhuzamosan alapítok egy munkaerő kölcsönző céget Romániában (adózás szempontjából jobb mint Magyarországon) és arra a cégre alkalmazom az embereket, így a román bérjárulékokat fizetem a német helyett, a munkások megkapnának egy tisztességes bért, viszont a német cég egy magasabb órabért fizetne a román cégnek, így a reális profit egy része menne Romániába, és egy része maradna Németórszágban.

Mondok egy egyszerű példát, hogy érthető legyen.

Van 3 alkalmazott, ők dolgoznak 180 órát és erre kapnak 2200 eurót nettót, így kerűlnek a román cégnek kb. 2700 euróba, viszont a német cég fizet 24 euró órabért, ami 4320e/alkalmazott, azaz 12.960euró/hó-8.100 az alkalmazottak bruttó bére, marad 4860 euró, minusz az adminisztrációs költségei a román cégnek marad kb. 3200 euró adózás elötti profit, azaz évi 38.400 euró a.e.p.

Ez legális üzlet vagy már adócsalás?


2021. júl. 1. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az adócsalás és az adóoptimalizálás különböző dolog. Nézd meg a nagyobb cégeket, rengeteg ilyen példa. Szerinted pl egy google vagy facebook miért írországban bejegyzett cég? Nem a szép táj miatt, elhiheted :)
2021. júl. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Milyen egyetemet végeztél ? Vagy hol lehet ilyen tudásra szert tenni ? :P
2021. júl. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-igen,tudom,de mögöttük dörzsőlt könyvelő brigádok meg ügyvéd irodák állnak, így bármit megúsznak mint pl. a Starbucks.Engem az érdekelne, ha ezt egyszerű kisvállalkozóként is meg lehetne csinálni.

2-közgázt végeztem, de ilyeneket nem tanítanak ott

2021. júl. 2. 01:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkások Németországban dolgoznak, akkor a német adojogszabalyok vonatkoznak rájuk.

Hiába egy román cég alkalmazottjai.

2021. júl. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem, hogy hol lenne ezen profitod, ha mindkét cég a tiéd, akkor gyakorlatilag az egyik zsebedből rakod át a pénzt a másikba. Tehát az a haszon, amit írtál, az nem külső forrásból jön, hanem tőled. Semmi értelme nincs.


A másik pedig az, hogy az unión belül úgy megy a dolog, hogy annak az országnak a törvényei vonatkoznak a munkavállalókra, ahol a munkavégzés történik.

2021. júl. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4- ha Németórszágban dolgoznak kiküldetésben akkor a német minimálbér szabályok érvényesek, adót Romániában kell fizessenek, ahol vannak alkalmazva.

5-annyi értelme van, hogy a profit nem kb. 45%-át veszi le a német állam hanem 16%-ot a román

2021. júl. 2. 08:49
 7/9 anonim ***** válasza:
De mi abban a profit, ha a saját pénzedet pakolod a két cég között?
2021. júl. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"4- ha Németórszágban dolgoznak kiküldetésben akkor a német minimálbér szabályok érvényesek, adót Romániában kell fizessenek, ahol vannak alkalmazva."


De ebben a példában nem Németországban vannak kiküldetésben, hanem ténylegesen Németországban dolgoznának...

2021. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
180 napot meghaladoan nem beszelhetunk kiküldetésről...
2021. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!