Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elsőházasok adókedvezménye?25é...

Elsőházasok adókedvezménye?25év alattiak adókedvezménye?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kérlek ne nézzetek hülyének sose értettem ezekhez a pénzes dolgokhoz.A kérdésem az lenne jár e és igénybe veheti e a párom a friss házasok adókedvezményét ha én 25év alatti vagyok (szóval nem vonnak szja-t ha minden igaz) és benyújtottuk a navhoz az szja visszatérítést is mert várandós vagyok.Valamelyik kizárja egymást vagy igénybe vehetjük az alábbi kedvezményeket?Kérlek csak azok válaszoljanak akik ténylegesen tudják a választ.Előre is köszönöm.

2022. jan. 8. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A családi adóvisszatérítés a 2021-re befizetett adóból jár. Ha év közben igénybe lett véve a magzati és az első házas kedvezmény, akkor ha maradt szja azt visszakapjátok max 809e/fő összegig.


Idén te szja mentes vagy, nem érvényesítheted az első házas és családi adókedvezményt, mert nincs miből. A férjed tudja ezeket igénybe venni. Akár év közben havonta, akár egyben adóbevalláskor.

2022. jan. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kivéve ha sokat keres, mert ugye nem mérték nélkül adómentes.
2022. jan. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első házast akkor sem lehet érvényesíteni 25 év alatt, ha többet keres mint 430.000 Ft.


[link]

2022. jan. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vettem igénybe a családi adókedvezményt év közbe se az elsőházasok adókedvezményét se a férjem.Egyedül az szja igenylest adtuk be.És a kérdés az,hogy a férjem igénybe veheti e a házasok adókedvezményét nem én mert tudom,hogy tőlem nincs mit levonni ebből.Csak nem szeretném,hogy kavarodás legyen és esetlegesen úgy kapjunk meg valami pénzt,hogy az nem jár és később derül ki.
2022. jan. 8. 08:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy te nem fizetsz adót, a férjed még igényelheti a kedvezményt. De ezt leírta az egyes is.
2022. jan. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 - persze, de családit lehet.
2022. jan. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem most ez nem világos. 2021 egész évben nem volt kereseted és nem fizettél adót?


A férjed akkor veheti igénybe, a 2021-re járó adókedvezményeket (családi, első házas), ha 809 ezer forintnál több adót fizetett be.

2022-ben a havi béréből minden további nélkül kérheti akár havi bontásban, akár majd 2023-ban, az adóbevalláskor. Neked akkor értelemszerűen már nem lesz miből.

2022. jan. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7# Dolgoztam volt keresetem es fizettem is adot 2021-ben vegig.Csak mivel 23 eves vagyok januartol nem kell szemelyi jovedelem adot fizetnem.
2022. jan. 8. 22:04
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor:

Az adóvisszatérítés 2021-es adóbefizetés alapján jár, ahogy a 2021-re járó adókedvezményeket is visszatudjátok még igényelni majd, ha több adót fizettetek be 809-809 ezer forintnál. Ha kevesebbet, akkor visszakapjátok mindketten azt, amit befizettetek és kész.

2022. januártól pedig a férjed tudja érvényesíteni az adókedvezményeket (havonta, vagy majd a 23-as bevallásnál utólag egy összegben) mivel te mostantól már adómentes vagy.

2022. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. jan. 9. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!