Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakáskiadásnál ha veszek...

Lakáskiadásnál ha veszek ezt-azt a lakásba, akkor hova kérjem a számlát ha el akarom számolni költségnek? A lakásra vagy ahol lakok?

Figyelt kérdés
Bocsánat, tudom hogy ez alap kérdés, később ha már lesz lakó, akkor keresek könyvelőt, de addig is szeretném ezt tudni. Pl. veszek egy komódot/edényt/stb., azt el tudom számolni így kiadásnak, hogy kevesebb legyen az adóalap?

2022. jan. 24. 10:31
 1/5 xswerdy ***** válasza:
100%
számlát a Te nevedre kéred, ennek megfelelően a saját lakcímed a cím.
2022. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. jan. 24. 17:09
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Én nem igen értem mit akarsz... Akármire kérhetsz számlát felőlem, de az áthárított rezsin túl nem igen tudsz semmit elszámolni tételes adózásnál. Mégis kivel szemben? Örülj, ha a komód után nem fizettetnek veled vagyonosodási illetéket. 😂

Én a helyedben már most felkeresném azt a könyvelőt.

Cégként meg nyilván a cég nevére kell a számla.

2022. jan. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ponthogy tételes adózásnál rengeteg mindent el lehet költségelni. Hülye példa, de vehetsz pl villanykörtét, simán elköltségelhető az is. A rezsi pedig egy érdekes kérdés, attól függ hogyan fizetteted meg a bérlővel, nem feltétlenül számolható el költségként (cserébe bevételbe sem mindig kell figyelembe venni).
2022. jan. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem igen értem mit akarsz... Akármire kérhetsz számlát felőlem, de az áthárított rezsin túl nem igen tudsz semmit elszámolni tételes adózásnál. Mégis kivel szemben? Örülj, ha a komód után nem fizettetnek veled vagyonosodási illetéket. 😂"


Csak jelzem, valótlant állítasz.


A bevétellel szemben elszámolható a tevékenységgel szorosan összefüggő és igazolt kiadás. Azon kívül értékcsökkenési leírás is az SZJA törvényben meghatározottak szerint. Tehát elég sok minden, nem csak a rezsi.

2022. jan. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!