Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 2021-Ben eladtam egy...

Ha 2021-Ben eladtam egy személyautót 2,5milló Ft-ért de vásároltam is egy másik használtat magasabb összegért, hogyan kell számítanom az SZJA-t?

Figyelt kérdés
2022. febr. 21. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Azt kell megnézni, hogy amit eladtál autót azt mennyiért vetted, mert az keletkeztethet szja alapot. Nem befolyásolja, hogy újat vettél helyette.
2022. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eladásért kapott összeg: 2,5 millió

Megszerzésre fordított összeg: "B" összeg (amennyiért annak idején vetted az autót, és tudod azt igazolni irattal)

Annak idején "A" összegben megfizetett költségek az autó megszerzésével kapcsolatban, amit tudsz igazolni irattal (átírás stb.).


Adóköteles jövedelem = 2.500.000 forint - "B" összeg - "A" összeg.


Az most vásárolt autó semmilyen módon nem kapcsolódik az előző autó értékesítéséhez. Nincs beszámítási lehetőség, tehát az adózást (SZJA) nem befolyásolja.

2022. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!