Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adókedvezmény de hogyan? 25...

Adókedvezmény de hogyan? 25 év alatt nem vonnak le semmit viszont így az eddig megjáró adókedvezményt bukom?

Figyelt kérdés
Van havi 5000 forintos adókedvezményem (első házasok kedvezménye) megjárna még novemberig viszont amit januárra kaptam fizetést azon már nem szerepel az első házasok kedvezménye. Utólag meg lehet igényelni egy összegben majd vagy ezzel így elbuktam azt a kedvezmény t?

2022. febr. 24. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha nincs szja-d, akkor nincs miből kedvezményt adni
2022. febr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Mivel nem fizetsz szja-t, ezért nem tudom még azt is érvényesíteni most. Az első házasok igénybevétele így kitolódik 25 éves korod utánra.
2022. febr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem fizetsz adót, tehát nem tudsz adókedvezményt igénybe venni. Ha a házastársad fizet, ő tudja igényelni.
2022. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Azt gondoltam hogy így nem kapom azt is (furcsa is lenne) csak nem tudom hogy utólag igénybe tudom e venni a fennálló részét. Férjem vállalkozó így ő nem tudja igénybe venni sajnos.
2022. febr. 24. 19:06
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
25 éves korod után fogod tudni megigényelni.
2022. febr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha a béred bruttó 433 ezer ft felett van, akkor a maradék adóból vissza tudod igényelni
2022. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akik az ötös választ lehúzták kérem magyarázzák meg a miértjét, köszi.
2022. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én feljebb tolom jó? Remélem érek annyit, mint válaszadó, hogy ez sikerüljön is.
2022. febr. 26. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, hogy értem annyit...


Tudod minden válaszadónak van egy bizonyos értéke a válaszai alapján. Minél nagyobb az értéke, annál feljebb, vagy lejebb tudja húzni az éppen pontozott választ. Még akkor is lefele tudja húzni, ha éppen teljesen egyetért vele abban az esetben, ha az értéke éppen alacsony neki.

2022. febr. 26. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi :D
2022. febr. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!