Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Leendő Kft esetében ki milyen...

Leendő Kft esetében ki milyen adózási formát választana?

Figyelt kérdés
A könyvelő a kivát ajánlotta, viszont a nyereségnél sok % ami befizetésre kéne kerüljön havonta... ti mibe vagytok és miért?

2022. febr. 28. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a konyvelod azt ajanlotta akkor az a legjobb neked...
2022. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de nem látjuk előre a bevételt se... azért érdeklődök
2022. febr. 28. 16:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát a bevétel után pont nem kell kivát fizetni, sem havonta, sem máskor. Szerintem valamit nagyon félreértettél.
2022. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nyereség "osztásra gondoltam"...
2022. febr. 28. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Mármint osztalékra?

Osztaléknál nem biztos, hogy a kiva a legjobb. Azt kell mérlegelni, kiszámolni, hogy a kiva adóelőnye megéri-e az osztalék plusz adóját. De gondolom a könyvelőd kiszámolta ezt, mielőtt ajánlotta. Vagy hidd el neki, vagy kérj másodvéleményt valakitől.

2022. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ezért írtam ide
2022. febr. 28. 16:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit itt fogsz kapni, az nem releváns másodvélemény. Kérni kell egy tanácsadást, akkor már más a helyzet. Honnan tudnánk, hogy neked a tao vagy a kiva lenne a jobb? Semmit nem tudunk a cégről, se tevékenységet, se bevételt, se költséget, se alkalmazottat, se semmit.
2022. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

eddig 2 alkalmazott van

a bevétel 1.300.000 havonta

a két alkalmazott bére garantált bérminimum

2022. febr. 28. 16:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez még mindig kevés. Lásd hetes komment.
2022. febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!