Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény visszaig...

Családi adókedvezmény visszaigénylése?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést a balga kérdésért, de várandós vagyok csak, így először próbálkozom egyösszegű adó visszaigényléssel.

A max családi adóvisszatérítés után még mindig maradt elegendő befizetett adóelőlegem ahhoz, hogy azt a pár havi adókedvezményt, amire jogosultak vagyunk a férjemmel a várandósságom okán, visszaigényeljem. Most azt gondolom talán elvergődtem a bevallás módosítással oda, hogy kijött helyesen ez az összeg, megadtam a kiutalási igényt, hozzá az adatokat, a férjem nevét, adóazonosítóját, stb. Szóval én úgy vélem rendben vagyok.

A kérdésem az lenne, hogy a férjem bevallásában is fel kell-e tüntetni azt, hogy közösen vesszük igénybe (nem osztjuk meg) a családi kedvezményt?

Ha igen, akkor gondolom csak annyi változik, hogy ő nem igényli vissza, nem kéri a kiutalást!?


2022. márc. 2. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, az övében is fel kell tüntetni a keretösszeget meg a te adataidat.
2022. márc. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!