Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Első házasok kedvezményem hogyan?

Első házasok kedvezményem hogyan?

Figyelt kérdés
ESZJA, ugyfélkapunk keresztül szeretném visszaigényelni az első házasok kedvezményét. De nem értem mit kell kitölteni, hogy májusban egyben kapjam meg az adott összeget, nyilván a tavaly (május-december), mert áprilisban volt az esküvő.

2022. márc. 2. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Be kell írni az időszakot, a párod adatait és jogosultaági hónaponként 33.335 forintot.
2022. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rámész, hogy módosítani akarod a tervezetet, van valami olyasmi felül, hogy "gyakori mezők", rákatt, kifog jönni pár gyakori témakör, megkeresed az első házasok kedvezményét és kitöltöd értelemszerűen. Mikorra jár, ki a férjed, mi az adószáma és 33.335 forint szorozva x hónappal. Én utána már csak rászoktam kattintani, hogy ellenőrzés és automatán jelzi, hogy melyik mezőket kell még kitölteni. Pl. a visszaigénylési adatoknál. Akkor csinálod jól, ha a legvégén kijön az egyenlegedben annyiszor 5 ezer forint visszaigényelhető összeg, ahány hónapban jogosultak voltatok a kedvezményre.
2022. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*adóazonosítója
2022. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom! Sikerult!
2022. ápr. 28. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!