Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nagyapám adni akar nekem...

Ha nagyapám adni akar nekem tízmillió forint kp-t írni kell erről valami papírt a NAV miatt? És minek kell rajta lenni? Mert oké hogy adómentes de nem hinném hogy a NAV bemondásra elfogadja, hogy Tőle kaptam...

Figyelt kérdés
2022. márc. 4. 06:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hogy jövedelem e vagy se az mindegy. Ha kerdezik igazolni kell hogy ha nem adóköteles.
2022. márc. 5. 06:08
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem jövedelem, hanem bevétel.


Az a bevétel, ami ellenszolgáltatás nélküli, ajándéknak minősül az SZJA szempontjából. Ha ez magánszemélyek közötti ajándékozás, akkor az SZJA alól mentes függetlenül a rokonsági foktól és egyébtől.


Viszont az illetéktörvény is képbe kerül, nem csak az SZJA törvény.

Az illetéktörvény előír bejelentési kötelezettséget is. Kivételek is vannak, amiket nem kell bejelenteni.


Ajánlom figyelmedbe az alábbi olvasnivalót:


Illetékek alatt a 38. információs füzetet:

[link]

2022. márc. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Ha kerdezik igazolni kell hogy ha nem adóköteles."


Ha kérdezik, akkor a nagypapa tudja igazolni, hogy Tőle kaptad, ha akkor még él.


Akkor van gond, ha már nem él akkor. Ennek elkerülésére érdemes ajándékozási szerződést kötni. Vagy ügyvéd előtt, aminek ugye díja van, vagy nélküle írásba foglalni. Az ügyvéd nélküli írásba foglalásnak kötelező tartalmi és formai előírásai vannak, hogy hitelesként elfogadja bármilyen hatóság!

2022. márc. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hát igen és bárkire elmondható akármilyen fiatal és akármilyen egészséges is, hogy nem biztos hogy másnap is élni fog...
2022. márc. 5. 07:57
 15/20 anonim ***** válasza:
Akkor papírozzátok le, istenem... Ne komplikáld már túl.
2022. márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Szerintem olvasd el újra a kérdést.
2022. márc. 5. 19:48
 17/20 anonim ***** válasza:

Elolvastam... "Ha nagyapám adni akar nekem tízmillió forint kp-t írni kell erről valami papírt a NAV miatt?"

Megkaptad a választ. Lehet papírt írni, ha ez megnyugtat. A legtöbben nem írnak családon belül, de te gond nélkül megteheted.

2022. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Az egész kérdést.
2022. márc. 5. 20:09
 19/20 anonim ***** válasza:

"Ha nagyapám adni akar nekem tízmillió forint kp-t írni kell erről valami papírt a NAV miatt?"

Kelleni nem kell, de ajánlott. És nem kizárólag csak a NAV miatt.



"És minek kell rajta lenni?"

Nyilván az ajándékozás tényének, az ajándékozó adatainak, valamint a megajándékozott személy adatainak. Ez adta, a másik elfogadta, tanúk stb.

Ilyen problémákat old meg egy ügyvéd például. Ő tudja pontosan, hogy mit kell tartalmaznia az ajándékozási szerződésnek, hogy hiteles legyen.

Ha nem ügyvéd előtt köttetik a szerződés, akkor csak óvatosan, mert ha nem ismered pontosan az előírásokat, lyukra futhatsz.


"Mert oké hogy adómentes de nem hinném hogy a NAV bemondásra elfogadja, hogy Tőle kaptam..."

Ha életszerű, és minden körülmény azt igazolja, hogy valóban Tőle kaphattad, akkor elfogadja. Ha még tanúkkal is tudod igazolni, akkor meg pláne.


Nem egyszerűbb ekkora összegnél, ha szánsz rá némi zsetont és ügyvéd vagy közjegyző előtt írtok róla egy megállapodást?

2022. márc. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
De egyszerűbb, de attól még érdekelhetnek a részletek.
2022. márc. 6. 05:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!