Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez esetben célszerű lenne egy...

Ez esetben célszerű lenne egy ajándékozási vagy kölcsönadási szerződést kötni?

Figyelt kérdés
Örököltem, a pénzt a fiamnak adtam. Ebből az összegből és a saját keresetéből ingatlant vásárolt. Nekiugorhat a gyerekemnek a NAV, hogy honnan volt erre pénze?
2022. márc. 13. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező lepapírozni, de összeg nagyságától függően érdemes. Mivel pont a lényeget nem írtad le, hogy 1 milliót vagy 50 milliót ajándékoztál a fiadnak, így nem tudhatjuk a választ.
2022. márc. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
20 millió. Ingatan (pici nyaraló), és bankban lévő állampapír. Legális minden.
2022. márc. 13. 08:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Csaladon belüli penzmozgas illetekmentes!
2022. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#Ajándékozás egyenesági rokonok között2010. augusztusa óta egyenesági rokonok között (szülő-gyermek, nagyszülő-unoka, stb.) az ajándékozás illetékmentes, legyen szó akár ingatlanokról, akár pénz ajándékról, akár egyéb ingóságokról. A későbbiekben pedig a kör tovább bővült, ma már a házastársak, valamint a testvérek közötti ajándékozás is illetékmentesen lebonyolítható.#


[link]

2022. márc. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A családon belüli illetékmentességről tudok, de az ingatlan maga illetékköteles, a NAV rója majd ki a 4%-ot. És hát látszik az adóbevallásából, hogy ennyi pénzt ő nem keresett meg.

A minap hallottam, hogy valakit egy autó vásárlása után nyilatkozatattak, hogy honnan van pénze rá.

Na mindegy, majd befáradunk akkor hozzájuk, és nyilatkozunk.

2022. márc. 13. 11:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha ingatlant ajándékozol, akkor a tulajdonjogot az ingatlan-nyilvántartásban át kell vezetni. Ehhez kötelező ügyvéd, vagy közjegyző bevonása.

Vagyis ajándékozási szerződést kell kötni rá írásban, egyébként a földhivatal nem vezeti át a tulajdonjogokat.

Ebben az esetben az ingatlan része le van fedve.

Azzal együtt az ajándékozási szerződésbe a többi ajándékot is bele lehet foglalni, ha már ugyanis ott ültök az ügyvéd előtt.


"de az ingatlan maga illetékköteles, "

Nem az, hiszen nem megvette, hanem odaajándékoztad neki. Tehát ajándék, ami egyenesági rokonok között ajándékozási illeték alól mentes.

2022. márc. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6, a pénzt adtam neki oda. Abból, meg a sajátjából vásárolta az ingatlant. A pénz ajándékozásáról tudom, hogy nem illetékköteles. Azt a tényt gondoltam legalizálni, hogy nem lopta/csalta/feketemunkával szerezte, hanem ajándékba kapta.
2022. márc. 14. 07:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Utaltad neki a pénzt? Ha igen, akkor ott vannak a banki adatok.
2022. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utaltam igen :)

Akkor az elég lesz..

2022. márc. 14. 15:06
 10/10 anonim ***** válasza:

"A pénz ajándékozásáról tudom, hogy nem illetékköteles."


Nem azért nem illetékköteles, mert pénz, hanem azért nem illetékköteles, mert egyenesági rokonok közötti ajándékozásról van szó.

2022. márc. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!