Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóelőleg visszatérítést nem...

Adóelőleg visszatérítést nem kaptam, de a tervezetben szerepel. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Járt már úgy valaki, hogy megkapta a 2153 adóbevallás tervezetét, amiben a 101 oszlop a. sorában beírták a 2022. február 15. napig kiutalt adóelőleg visszatérítés összegét (40.280 Ft), közben pedig sem bankszámlára nem utalták ki, sem postai úton nem küldték ki számomra? A tartósan fennálló betegségem miatt jogosult vagyok személyi kedvezményre is (55.800 Ft/hó). A személyi kedvezmény furcsa módon csak 2021. január és februárban lett érvényesítve, továbbá ugyanez a helyzet az érvényesített családi adókedvezménnyel, pedig mindkét esetben adtam le nyilatkozatot a munkáltatóm felé. Közfoglalkoztatott vagyok, egy kiskorú gyermeket nevelek. A tervezet (80. sor) szerint 83.693 Ft a visszaigényelhető adó, adóelőleg. Azt nem értem, hogy ezt a 83.693 forintot fogom visszakapni, vagy a 83.693-40.280=43.413 forintot?


Előre is köszönöm szépen a segítséget



#visszaigényelhető adó #2153 adóbevallás #adóelőleg visszatérítés
2022. ápr. 5. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
80%
Egészítsd ki a tervezetet az általad helyesnek vélt adatokkal. A tervezet nem mindig jó, néha helyre kell kalapálni.
2022. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2022. ápr. 6. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!