Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bemegyek a NAV helyi...

Ha bemegyek a NAV helyi ügyfélszolgálatra, lehet tájékoztatást kérni adózással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Eddig a munkabéremen kívül soha nem volt más jövedelmem. Az erre vonatkozó adóbevallást pedig vagy a munkáltatóm, vagy a NAV központilag megoldotta. Nekem csak jóvá kellett hagynom. Eddig se befizetni, se visszaigényelni valóm nem volt.

Most viszont örököltem ingóságokat (autó, üzletrész), amiket vagy eladtam, vagy el fogok adni az év folyamán és nem tudom ezzel kapcsolatban mi a teendőm.

Az ügyfélszolgálaton lehet ez ügyben tájékoztatást kérni?


2022. máj. 2. 20:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Az ingyen odaajándékozás is keletkeztethet fizetendőt. De add el simán a cégnek 50 ezerért, ők le fogják vonni belőle az adót, te meg csak a nettót kapod meg és kész.
2022. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

SZJA szempontjából az üzletrész nem ingóság, hanem értékpapír!


Ingóság értékesítés esetén évi 600 ezer forint bevételig nem kell SZJA-val foglalkoznod, bevallásban sem kell szerepeltetni vele kapcsolatban semmit. 600 ezer forint bevétel (nem jövedelem, hanem bevétel!) felett már számolgatunk, hogy adóköteles vagy sem, bele kell tenni a bevallásba, vagy sem.


Üzletrész más történet, pontosan azért is, mert nem az ingóságok között tartja számon a törvény.


Itt egy teljesen érthető, és ma is hatályos tájékoztató róla. Tulajdonképpen én is hasonlót írtam volna le Neked, de akkor nem fárasztom magam vele. :)

Csak az első része vonatkozik Rád.


[link]

2022. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

"Ingóság értékesítés esetén évi 600 ezer forint bevételig nem kell SZJA-val foglalkoznod, bevallásban sem kell szerepeltetni vele kapcsolatban semmit."


Akkor egy örökölt autó sem ingóság? Csak mert 100.000Ft szerepelt értékként a hagyatékiban. 380.000Ft-ért adtam el. És a különbözet után állítólag SZJA-t kell fizetnem.

2022. máj. 3. 18:29
 14/31 anonim ***** válasza:
Az auto ingóság.
2022. máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Én annyival egészíteném ki a 12-t, hogy nem minden esetben értékpapírkén adózik az üzletrész adásvétel, de nagy többségben igen.
2022. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Ha az autó ingóság, akkor ez a mondat nem igaz?

"Ingóság értékesítés esetén évi 600 ezer forint bevételig nem kell SZJA-val foglalkoznod, bevallásban sem kell szerepeltetni vele kapcsolatban semmit."

2022. máj. 3. 19:39
 17/31 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne igaz?
2022. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
2022. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
2022. máj. 3. 21:23
 20/31 A kérdező kommentje:
Ezért. Akkor itt hazudnak?
2022. máj. 3. 21:24
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!