Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bemegyek a NAV helyi...

Ha bemegyek a NAV helyi ügyfélszolgálatra, lehet tájékoztatást kérni adózással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Eddig a munkabéremen kívül soha nem volt más jövedelmem. Az erre vonatkozó adóbevallást pedig vagy a munkáltatóm, vagy a NAV központilag megoldotta. Nekem csak jóvá kellett hagynom. Eddig se befizetni, se visszaigényelni valóm nem volt.

Most viszont örököltem ingóságokat (autó, üzletrész), amiket vagy eladtam, vagy el fogok adni az év folyamán és nem tudom ezzel kapcsolatban mi a teendőm.

Az ügyfélszolgálaton lehet ez ügyben tájékoztatást kérni?


2022. máj. 2. 20:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
58%

vedd már észre, hogy ott nagyobb értékű dolgokról van szó!!!


600e alatt ott van az én linkem, az a mérvadó!!!

2022. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

A példában 325e-rel adta el többért. 325e nagyobb mint 600e???

Ez nekem új...

2022. máj. 3. 21:34
 23/31 anonim ***** válasza:
Nem erted... olvasd el újra a vonatkozó szabályt!
2022. máj. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Ez a lényeg!


"Nem keletkezik adófizetési kötelezettsége a magánszemélynek abban az esetben, ha:


a bevétel nem haladja meg a 600.000 Ft-ot, VAGYa megállapított jövedelem nem haladja meg a 200.000 Ft-ot."

2022. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
A te peldádban 1.200.000 ft összérték és 325e ft jövedelem szerepelt. Ez már nem adómentes!
2022. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én törvényekből dolgozom, nem napilapot és internetet olvasok a munkámhoz.


A BEVÉTEL fogalma nem egyenlő a JÖVEDELEM fogalmával.

Jövedelem = Bevétel - SZJA törvény alapján elszámolható költségek.


A bevételből számoljuk ki a jövedelmet.

A Te bevételed az, amit a vevő megfizet Neked az eladott gépjárműért. Ha az egész évben értékesített ingóságod utáni bevétel nem haladja meg a 600 ezer forintot, akkor nem kell vele SZJA szempontjából foglalkozni, bevallásban sem kell vele kapcsolatban semmit szerepeltetni.


Ha meghaladja, akkor kell, mivel a bevallásban szerepeltetni kell még akkor is, ha netalántán SZJA-fizetési kötelezettség mégsem keletkezik utána.


A példádban a BEVÉTEL 1,2 millió forint. Mivel meghaladta az évi 600 ezer forintot az ingóság értékesítéséből származó BEVÉTEL már magával ezzel az egyetlen értékesítéssel, ezért a bevallásban szerepeltetni kell róla adatokat. Majd levonta a bevételből azt KÖLTSÉGként, amit az SZJA törvény egy öröklés esetén megenged és különbözetként megkapta a JÖVEDELMET, ami után SZJA fizetési kötelezettsége keletkezhet.


Ne keverd a fogalmakat, mert nem fogod érteni, hogy mi történik körülötted! :)

2022. máj. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
58%

Köszi #26,remelem így már világos lesz neki...

Tegnap nekem nem sikerült.. a hozott peldaval.

2022. máj. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Csak kérdezem, a fentiek tükrében, mert valamennyire ide kapcsolódik:

Ha eladom az autómat például 2 millió forintért, amit újonnan az összespórolt, adózott munkabéremből vettem, kifizettem rá az áfát, a regisztrációs adót, éveken keresztül a gépjárműadót, akkor ha eladom, az árából nem vehetek 100%-ban másikat, mert egy részét újra be kell fizetnem adóként? :O

2022. máj. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

28: próbáld értelmezni a fent hivatkozott linkeken található infókat!


Kizárt dolognak tartom, hogy drágábban adsz el egy használt autót, mint amennyiért vetted! MAgyarul: adózási szempontból nem keletkezik jövedelmed. A veszteség után egyelőre még nem kell adózni... :-)))))

2022. máj. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

29, ja oké. Ez a 600.000Ft-os ingóság eladási határ kevert meg. De az öröklés az más téma, ott nem te vetted.

Amúgy a mai világban, ahogy mennek felfelé az árak, simán el tudom képzelni, főleg ha valaki már 2-3 éve is használt kocsit vett, hogy simán el tudja adni ma 2022-ben drágábban mint amennyiért vette.

2022. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!