Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bemegyek a NAV helyi...

Ha bemegyek a NAV helyi ügyfélszolgálatra, lehet tájékoztatást kérni adózással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Eddig a munkabéremen kívül soha nem volt más jövedelmem. Az erre vonatkozó adóbevallást pedig vagy a munkáltatóm, vagy a NAV központilag megoldotta. Nekem csak jóvá kellett hagynom. Eddig se befizetni, se visszaigényelni valóm nem volt.

Most viszont örököltem ingóságokat (autó, üzletrész), amiket vagy eladtam, vagy el fogok adni az év folyamán és nem tudom ezzel kapcsolatban mi a teendőm.

Az ügyfélszolgálaton lehet ez ügyben tájékoztatást kérni?


2022. máj. 2. 20:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Ha iden adtad el, akkor azt csak a jövő évi bevallasodban kell szerepeltetni.
2022. máj. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Tudom. De jó lenne tudni, hogy mennyit, hol és hogyan kell befizetnem.
2022. máj. 2. 21:20
 3/31 anonim ***** válasza:
Az üzletrésszel azért okosan, mert ott többdéle verzió is lehet.
2022. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Mi az a többféle verzió? Amúgy nem egy nagy összegről van szó.
2022. máj. 3. 06:24
 5/31 anonim ***** válasza:
Változhat az adózás attól függően, hogy kinek adod el és mennyiért.
2022. máj. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
A cég 99,98%-ban többségi tulajdonosa (jogi személy) venné meg. 50.000Ft az ajánlat érte.
2022. máj. 3. 07:23
 7/31 anonim ***** válasza:
Én a helyedben rászánnám a pénzt és felkeresnék egy szakembert. Döbbenet, hogy néhány ügyfélszolgálatos mennyire hülye a munkájához, sajnos. És nem ilyenben, egy mindennapos kérdésben is :(
2022. máj. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Igen, egy ilyen üzletrész adásvételre is jó nagy baromságokat mondanának az fix. Egy sima családi kedvezményre hülyeségeket szoktak mondani, hát még egy kicsit ritkább, bonyolultabb kérdésre. Ha cégnek adod el az üzletrészt, akkor ő kifizetőnek fog valszeg minősülni, így ők állapítják meg és vonják majd le az adót, úgyhogy vételárnál te a nettót fogod megkapni.
2022. máj. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
50e ft-ért nem érdemes adótanácsadóhoz menni... Kb. ugyanennyibe fog kerülni...
2022. máj. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezt akartam írni én is. Ha kifizetem az adót + még a szakembert akkor lehet hogy én fizetek rá. Azaz lehet jobban járok, ha valakinek ingyen odaajándékozom.
2022. máj. 3. 16:38
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!