Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A KATA adózási rendszert nem...

A KATA adózási rendszert nem kellene eltörölni?

Figyelt kérdés
Rengeteg visszaélésre ad lehetőséget, egy szobafestő haverom is röhögve mesélte, hogy katásan annyi kell csak neki bevallani amennyit nagyon muszáj, nem kel minden egyes tétel után adózni, tiszta nonszensz az egész rendszer. Ezzel egy csomó bevételtől esik el az állam szerintem.

2022. máj. 9. 10:22
A kérdező szavazást indított:
Igen, el kellene törölni
Nem, nem kellene eltörölni
30 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Nekem angoltanár ismerősöm csinálja. Kb ugyanannyi, ha nem picivel több mint az adószámos magánszemélyre, de az meg egy feleslegesen bonyolult adózási forma, amikor a NAV-tól kérdezett, ők is aztmonták hogy fogalmuk sincs. Ha valaki egyedül dolgozik és sok kisbevétle van, akkor mindenképp olyan adóási forma kell ami nem ró felesleges adminisztratív terheket a vállalkozóra.


Nyilván sokan visszaélnek vele, de nem törölni kéne, csak finomítani, ellenőrizni.

2022. máj. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Amig egy-egy kozbeszerezesen tobb milliard tunik el vagyis tobb penz mint amit 100 katas vallalkpzo egesz elete alatt mrgkeres+esetleg nem adozik le, nem a vallalkozok b..sztatasa kene hogy a legfobb problema legyen.
2022. máj. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
#2 De ha ők sem játszanak tisztességesen, akkor a kormánytól sem várható el? A megtisztulásnak először az átlag embereknél kellene indulnia.
2022. máj. 9. 10:37
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Jól van kérdező, ebből a kommentedből látom hogy csak provokálni akarsz.

A többi kommentelőnek azért ideteszem, hogy ebből a kérdésből is jól látszik mi az ország egyik legnagyobb problémája: hogy miközben a vezetés szervezetten lopja el az ország jövőjét ezermilliárdos tételekben mérve, addig az átlagember a másik zsebében turkál néhány százezres miatt.

2022. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
A KATA azért előnyös az államnak, mert a KATA-sok minimális nyugdíjat kapnak cserébe. Persze tekintve, hogy elöregszik a társadalom, és úgyis emelni kell majd a nyugdíjkorhatárt, a KATA-s így is jobban jár, ha nem elmulatja az egész pénzt, hanem félretesz belőle a nyugdíjra. Akkor esélyesen ő már önnyugdíjas lesz, amikor a rendes nyugdíjas még dolgozik 72-75 éves koráig, hogy nyugdíjat kapjon, ha megéri egyáltalán ezt a kort.
2022. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem, egyáltalán nem kell eltörölni a katát. Akár még egy jó adózási forma is lehetne ez, persze nem a jelenlegi formájában. Az meg hogy visszaélnek vele, az nem a rendszer hibája, hanem az embereké. Amikor nem volt kata a vállalkozók akkor is megoldották a kamuzást, csalást, fusizást, stb. A te festő ismerősöd csalása adónemtől függően adócsalás. Ha szja-s lenne és nem vallana be mindent, az ugyanúgy probléma lenne mint most.
2022. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
6: "kér számlát?" Ugyanezt megkérdezték a kata előtt is, és a katával is megkérdezik, szóval a fekete jövedelem megvolt ugyanúgy régen is.
2022. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell eltörölni. Az alapvető logikája jó, csak a 12M-s összeghatár 2022-ben rohadtul nem ugyanannyi, mint 2013-ban volt, ahogy a havi 50.000 sem ugyanazt jelenti, mint 9 éve. Ezeket az összegeket, összeghatárokat pár évente korrigálni kéne az infláció mértékével, de amúgy a legélhetőbb adózási forma egyéni vállalkozások számára.
2022. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyen kreténfajzatokat kellene eltörölni, mint a kérdező.

Én is katás vagyok, soha nem fordult elő hogy ne adóztam volna, vagy valamit ne vallottam volna be.

Rohadj meg.

2022. máj. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
61%

#7 - ugyanezt írtam én is.

#8 - nem a 12 milliós határral van a probléma (ami amúgy 2013-ban nem is 12 volt), hanem inkább az adó mértékével. A 12 millió az teljesen valid egy kisvállalkozónak. Aki havi 1+ milliós bevétellel dolgozik, az már ne katázzon (habár sokaknak még akkor is megéri). Inkább sávosan kéne tartani az adó mértékét, bevételtől függően.

Én is voltam (illetve még mellékállásként vagyok is) katás, de ha az ember kinövi, akkor meg kell találni a megfelelő módot a vállalkozásra.

2022. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!