Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Helyesbítés esetén a visszauta...

Helyesbítés esetén a visszautalást miért nem engedi kitölteni?

Figyelt kérdés

Elírtam valamit az éves adóbevallásban, ezért helyesbítést kell benyújtanom.

Az eredeti bevallásban kértem, hogy a visszafizetendő adómat utalják vissza a számlaszámomra. Mivel még nemrég adtam be az eredetit, vissza sem kaptam a pénzt.

Most kitöltöm megint a bevallást úgy, ahogy eredetileg is, minden adatával. Viszont nem engedi jelölni, hogy a visszaigényelhető összeget vissza akarom kérni, mert különben hibásnak hozza. Ha kitöltök mindent, ezt a részt üresen hagyom, akkor is visszautalják az eredetileg beküldött bevallásnak megfelelően?


2022. máj. 18. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
mert akkor már csak a 17-en (atvut) lehet kérni.
2022. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És akkor azon ki is kell tölteni ahhoz, hogy kifizessék?
2022. máj. 18. 12:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy az is jó, ha az Szja bevallás 170 lapját töltöm ki, és nem külön egy 17-est.
2022. máj. 18. 12:19
 4/5 A kérdező kommentje:

Mondjuk, ha a 170-et próbálom kitölteni, akkor azt írja, hogy a bevallás alapján se kifizetést se átvezetést nem lehet kérni akkor, ha a helyesbítés van kijelölve. Tehát akkor ez alapján nem fognak fizetni.

Csak azt nem tudom, hogy kell-e egyáltalán kérnem? Hiszen az eredeti bevallásban benne volt, hogy kérem a kifizetését. Azt nem fogják figyelembe venni?

2022. máj. 18. 12:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha csak adatot helyesbítettél, tehát nem érintett a módosítás adóalapot és adó összeget sem, tehát nem önellenőrzést kellett benyújtanod, ezért az eredeti bevallás többi részét a helyesbítésed nem fogja érinteni.


Ha ott kérted a visszatérítést, akkor azt annak megfelelően meg is fogod kapni. Pontosan azért nem tudod a helyesbítésnél ezt "felülírni".

2022. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!