Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SAP-ba pályakezdőnek mennyire...

SAP-ba pályakezdőnek mennyire nehéz elsajàtítani a könyvelést, szàmlázást?

Figyelt kérdés
2022. máj. 23. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz, viszonylag felhasználóbarát. Úgyis csak pár modul van, amit az ember gyakran használ. Én szerettem vele dolgozni.
2022. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fsms ***** válasza:
100%

Attól függ milyen szektor.

Ahol bonyolult az értékesítés ott az sd modult használják végtelenül bonyolult lehet, akar hónapok is lehetnek.

Általában a főkönyvi könyvelés egyszerűbb ha nincs konszolidáció, de a kontrolling co, etc megint nem egyszerű.


A szállító könyvelés egy termelő cégnél mm mel “keverve” megint bonyolult.


Szóval egy nagy multinál több hónap míg betanulsz.

2022. máj. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Napi beérkező vevőszámla befizetések könyvelése SAP-ban

Szállítói számla kifizetések SAP-ban és nyomon követése a bankban

Belső számla kiállítás SAP-ban

2022. máj. 24. 07:50
 4/5 Fsms ***** válasza:

Vevő számla nem érkezik be, azt a cég állítja ki és küldi ki a vevőnek. Ez tud bonyolult lenni.

Befizetést a banki interfésszel oldják meg és csak az be nem azonosítható tételeket kell kézzel könyvelni. Nem gond ,de sok utánna járást igényelhet.


Szállítói számlákat a fizetési futás intézi. Erről kapsz hiba listát ha nem teljesült. Nem túl komplex, de sok utánna járás lehet itt is.


A belső számla alatt a co-s könyveléseket érted ? Teljesítmény elszámolás, átterhelés, etc.. vagy cégcsoporton belül vállalatközi számlákat?

2022. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem tudom, ez a 3 dolog volt feltüntetve a hirdetésben, részletezve nincs
2022. máj. 24. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!