Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az emberek befizetik az SZJA-t?

Az emberek befizetik az SZJA-t?

Figyelt kérdés

Nyugat-Európában nőttem fel, ott kezdtem el dolgozni, jelenleg Magyarországon élek és dolgozok. Felmerült bennem most az adóbevallás kapcsán, hogy azok a magyarok, akik napról napra élnek, befizetik az SZJA-t a valóságban? Csak mert nem tudom elképzelni, hogy valaki most hirtelen elővág kétszáz ezer Forintot, vagy csak én gondolkozom rosszul?


Köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat!


24f



2022. máj. 24. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az szja levonásos adó, tehát már a munkáltató befizeti ezt is a többi adóval együtt, és csak a nettó bért adja oda.
2022. máj. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Azoknak, akik napról-napra élnek és zsebbe, feketén kapnak néha fizetséget a munkájukért, eszük ágában sincs szja-t fizetni.
2022. máj. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha pedig valakinek nem kifizető ad jövedelmet, akkor annak negyedévente kell adóelőleget fizetnie részint azért is, hogy év végén egy összegben kelljen sokat fizetni. Meg persze, hogy az állam is megkapja hamarabb az adót :)
2022. máj. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon az adózók kb. 90 %-a előleg formájában már év közben fizet SZJA-t. A munkáltató/kifizető ezt kötelező jelleggel levonja a számfejtett bérből/ellátásból. A véglegesen kimutatott SZJA összege és az év közben levont/megfizetett SZJA előlegek közötti különbözetet kell utólag még befizetni, ha pozitív összeg jön ki. Ha negatív, akkor vissza lehet igényelni a "túlfizetést".


Azok pedig, akiknek nem munkáltatótól/kifizetőtől származik bevétele/jövedelme, általában szintén adóelőleget fizetnek az államnak úgy, hogy maguk határozzák meg a jogszabálynak megfelelően az előleg összegét és havonta/negyedévente befizetik az államnak.

A különbözetet pedig szintén év végén a bevallással együtt rendezik.

2022. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a válaszokat (:
2022. máj. 27. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!