Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha megszűnik a KATA úgy kell...

Ha megszűnik a KATA úgy kell majd könyörögni a szakiknak hogy adjanak számlát vagy teljesen kizáró ok lesz ?

Figyelt kérdés
KATA előtt még gyerek voltam akkor nem tudom milyen idők voltak. De most a szakik jó része ad számlát alapból, van aki húzza a száját de végül szinte mindegyiktől tudtam kapni.
2022. máj. 28. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha megszüntetik a KATAt akkor gyakorlatilag a számlaadás még gondolati síkon sem fog előkerülni. Mondjuk nekem jobban is tetszett a KATA előtti rendszer, mert amióta bejelentettem a vállalkozást azóta a kamarától kezdve az összes tetü a nyakamon lóg. Ha visszacsinálnám feketére akkor még jobban rámszállnának, mivel már fent vagyok a térképükön. Gondolom ez volt az eredeti cél is, egy ideig ellenálltam, de aztán sajnos behúztak a csőbe.
2022. máj. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kata előtt kiejtetted a szadon a számla szót iparosnak vagy elkezdett huledezni vagy azonnal +27% volt az ár...
2022. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha nem fix adó lesz helyette akkor minden számla után plusz adót kell fizetni, akkor senki nem akar számlát adni gondolom én
2022. máj. 28. 13:45
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Nyilván ha számla kell, akkor nem olyannal fogsz dolgoztatni, akinek havi 30.000 Ft plusz költség problémát jelent a vállalkozásának működésében.


Eddig is volt, ezelőtt is, most meg még kedvezőbb adózási formák is vannak a katától a legkisebbeknek. A komolyabbak meg eddig sem katáztak.

2022. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2 fős festőbrigádok csak katások
2022. máj. 28. 15:34
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Kata nélkül is létezik nem áfakör
2022. máj. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerencsére a piacon nem csak két fős noname, ma holnap megszűnő festőbrigádok vannak.


Pl. vállalkozások mint megrendelő esetében az áfakör még előny is lehet.

Én is így újítottam fel az egyik ingatlanim, aminek az áfája vissza is jött.


Átalányadózó aam, meg eleve jobb lehetőség is egy kata helyett a legkisebbeknek január 1 óta.

2022. máj. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7, az átalányadó a mentes határig oké, felette azért szívás tud lenni főállásban.
2022. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Általány adó használhatatlan főállásban
2022. máj. 28. 18:10
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9, nem így van, azért van, akinek megéri.

Nekem van pl fakitermelőm, 6milla bevételig mentes, addig csak a tb-t. szochot fizeti a minimum után, és utána is 80%ktg-gel számolhat. Neki pl megéri, jobban, mint a tételes.

De kerskedőnek is megérheti, áfás butikosomnak simán jó.

2022. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!