Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miféle munkaszerződés az...

Miféle munkaszerződés az amiben havi nettó munkabér van írva és nem bruttó? Sosem láttam még ilyet ez így szabályos?

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs!
2022. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fsms ***** válasza:
75%

Nem lehet nettó bér.

A háttérre, hogy ebben az esetben az adókedvezményt nem lehetne elszámolni, ezáltal sérül az egyenlő bánásmód elve.

2022. jún. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
számomra is ellent mond minden eddigi ismereteimmel, de a saját szememmel láttam, cégszerű aláírás, minden ami kell/kéne...
2022. jún. 23. 20:57
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Az MT nem írja elő, hogy bruttó bérnek kell benne szerepelnie, innentől kezdve azt írnak bele, amit akarnak, csak egyértelmű legyen, hogy ebből jön még le a kötelező levonás, vagy sem.


Aki olyan hülye, hogy nettóra köt szerződést, annak mindig meg kell határoznia a nettóhoz tartozó bruttó összeget. Ezt nyilván csak úgy tudja megtenni, hogy nem vesz figyelembe semmiféle bérrel/SZJA-val/járulékkal kapcsolatos kedvezményt, tehát az éppen aktuális jogszabály szerint kötelező levonásokkal számol csak.


Én is dolgoztam olyan helyen, hogy a fizetést mindig nettóban adta meg a munkáltató, konkrétan az agyunkra ment a felbruttósítás minden bérszámfejtéskor. Hát vannak ilyen ökrök...

2022. jún. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!